«Видавнича діяльність Броварської центральної районної бібліотеки: фаховість та креативність»
«Розуміння свого професіоналізму є одним з найкращих задоволень»
Люк де Клап'є Вовенгар
Що таке сучасна бібліотека? Комфортний, привітний, й технічно обладнаний інформаційний центр, що має безліч ресурсів для робочих та повсякденних справ і дозвілля всієї родини. Місце, де можна поспілкуватися з друзями, провести ділову зустріч, взяти участь у культурних заходах для дітей і дорослих. Цілком новий світ інформації, технологій і спілкування: Інтернет, книги, музика, цікаві події, неординарні особистості і ще багато нових послуг – усе для відвідувачів. Кваліфіковано. Безкоштовно.
Але бібліотека — це, передусім, фахівці. Саме працівники визначають престиж бібліотечної професії, яка вирізняється багатогранністю своєї діяльності і дає право бібліотекарям бути лідерами серед професійних груп та виступати в ролі консультантів, аналітиків, технологів, порадників.
У професійній діяльності велике значення має компетентність, оскільки рівень освіченості фахівця вже не визначається лише енциклопедичністю знань, як це було раніше. Сучасний фахівець - професіонал, спроможний успішно вирішувати складні завдання та орієнтований на позитивний результат.
Одним із важливих напрямів роботи сучасної бібліотеки - створення власної видавничої продукції.
Сьогодні діяльність Броварської центральної районної бібліотеки як методичного та координаційного центру, є різноманітною, краєзнавчою, методично спрямованою, охоплює всі напрями роботи книгозбірень Броварської ЦБС. Бібліотечними фахівцями розробляються методичні матеріали, які висвітлюють широкий спектр питань бібліотечної галузі, а також містять актуальні теоретичні та практичні поради, вказівки, рекомендації. Методична діяльність Броварської ЦРБ спрямована на формування високопрофесіональних фахівців бібліотечної справи.
Пріоритетним напрямком у видавничій роботі бібліотеки є краєзнавча діяльність: видання, присвячені суспільно-політичним подіям, історії, культурі, видатним діячам регіону.
Набули поширення продовжувані видання, такі як: серійні, краєзнавчі, інструктивно-методичні матеріали.
У видавничому кошику Броварської ЦРБ містяться й щорічні краєзнавчі бібліографічні покажчики: «Література про Броварщину», «Бібліотеки Броварської ЦБС на сторінках всеукраїнських, обласних, районних та міських видань», «Шевченко і Броварщина», «Видатні люди України», бібліографічні нариси та ін.
Новий поштовх видавничій діяльності бібліотеки надало активне застосування електронних технологій. Наша видавнича продукція помітно вдосконалилася. Впровадження комп’ютерних технологій в бібліотечну роботу та доступ до Інтернет-ресурсу надали можливість створювати більш сучасні та естетично привабливі методички, презентувати видання у друкованому та електронному вигляді.
Пропонуємо ознайомитись з нашими методично-інформаційними розробками в читальній залі Броварської центральної районної бібліотеки через однойменну викладку-ідею «Видавнича діяльність Броварської центральної районної бібліотеки: фаховість та креативність». Презентовані змістовні та актуальні матеріали знадобляться як бібліотечним працівникам, так і користувачам, які цікавляться бібліотечним та краєзнавчим життям району, визначними постаттями української історії, культури, сучасниками.
Представлені методичні матеріали Броварської центральної районної бібліотеки:
«Основні знаменні, пам'ятні та ювілейні дати Броварського району на 2017 рік»
«Пам'яті загиблих в АТО воїнів-земляків присвячується…»
«Із великою любов'ю до малої Батьківщини: Федірко Ніна Іванівна» (про народну майстриню Броварщини)
«Українські пісні-гімни: від минулого до сьогодення»
«Українська народна іграшка: від минулого до сьогодення»
«Астрономічні уявлення українців. Народна метеорологія»
«Календар як етнічна цінність»
«Українська міфологія: рідні українські боги»
«Українська міфологія: духовні сили»
«Життя - аншлаг» (до 75-річчя від дня народження Богдана Ступки, українського актора театру і кіно)
«Білий птах з чорною ознакою» (до 75-річчя від дня народження Івана Миколайчука, українського актора, режисера, сценариста)
«Микола Дмитрович Леонтович: український комозитор, громадський діяч, хоровий диригент, педагог»
«Журба і пісня Квітки Цісик»
«Перлина української сцени – Заньковецька Марія Костянтинівна (Адасовська)»
«Дзвони печалі Ліни Костенко» («чорнобильська» лірика української поетеси)
«Художній світ митця екслібрисів і гравюр» (життєвий та творчий шлях українського графіка та живописця Сергєєва Г.О.)
«Екологічний календар - 2017»
«Духовний світ очима дітей» ( участь у мистецьких конкурсах юних користувачів книгозбірень Броварської ЦБС)
«Діяльність бібліотек для дітей як центрів інтелектуально-змістовного, творчого дитячого і сімейного дозвілля» (з досвіду роботи книгозбірень Броварської ЦБС)
«Бібліотечні клуби за інтересами» (клубна та гурткова діяльність книгозбірень Броварської ЦБС)
«Душа, не виспівана до дна…» (до 85 – річчя від дня народження Анатолія Солов’яненка, видатного українського співака, народного артиста СРСР)
«Микола Лисенко – Гетьман української музики» ( до 175 – річчя від дня народження видатного українського композитора, піаніста, диригента, збирача пісенного фольклору, громадського діяча)
«Не про жахливе, про прекрасне згадаю й людям розповім…»
(до 90 – річчя від дня народження Броніслава Адамовича, поета, прозаїка, доктора педагогічних наук, професора Національної академії наук України)
«Добром і волею народжені» (українським добровольцям присвячується)
"Японія - країна східного сонця" (до року Японії в Українї)
"Збірник матеріалів, рекомендацій і документів щодо виконанняЗакону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону їхньої символіки".
Таблиця зіставлення індексів ББК і УДК.