• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотечні видання

«Видавнича діяльність Броварської центральної районної бібліотеки: фаховість та креативність»

«Розуміння свого професіоналізму є одним з найкращих задоволень»

Люк де Клап'є Вовенгар

Що таке сучасна бібліотека? Комфортний, привітний, й технічно обладнаний інформаційний центр, що має безліч ресурсів для робочих та повсякденних справ і дозвілля всієї родини. Місце, де можна поспілкуватися з друзями, провести ділову зустріч, взяти участь у культурних заходах для дітей і дорослих. Цілком новий світ інформації, технологій і спілкування: Інтернет, книги, музика, цікаві події, неординарні особистості і ще багато нових послуг – усе для відвідувачів. Кваліфіковано. Безкоштовно.

Але бібліотека — це, передусім, фахівці. Саме працівники визначають престиж бібліотечної професії, яка вирізняється багатогранністю своєї діяльності і дає право бібліотекарям бути лідерами серед професійних груп та виступати в ролі консультантів, аналітиків, технологів, порадників.

У професійній діяльності велике значення має компетентність, оскільки рівень освіченості фахівця вже не визначається лише енциклопедичністю знань, як це було раніше. Сучасний фахівець - професіонал, спроможний успішно вирішувати складні завдання та орієнтований на позитивний результат.

Одним із важливих напрямів роботи сучасної бібліотеки - створення власної видавничої продукції.

Сьогодні діяльність Броварської центральної районної бібліотеки як методичного та координаційного центру, є різноманітною, краєзнавчою, методично спрямованою, охоплює всі напрями роботи книгозбірень Броварської ЦБС. Бібліотечними фахівцями розробляються методичні матеріали, які висвітлюють широкий спектр питань бібліотечної галузі, а також містять актуальні теоретичні та практичні поради, вказівки, рекомендації. Методична діяльність Броварської ЦРБ спрямована на формування високопрофесіональних фахівців бібліотечної справи.

Пріоритетним напрямком у видавничій роботі бібліотеки є краєзнавча діяльність: видання, присвячені суспільно-політичним подіям, історії, культурі, видатним діячам регіону.

Набули поширення продовжувані видання, такі як: серійні, краєзнавчі, інструктивно-методичні матеріали.

У видавничому кошику Броварської ЦРБ містяться й щорічні краєзнавчі бібліографічні покажчики: «Література про Броварщину», «Бібліотеки Броварської ЦБС на сторінках всеукраїнських, обласних, районних та міських видань», «Шевченко і Броварщина», «Видатні люди України», бібліографічні нариси та ін.

Новий поштовх видавничій діяльності бібліотеки надало активне застосування електронних технологій. Наша видавнича продукція помітно вдосконалилася. Впровадження комп’ютерних технологій в бібліотечну роботу та доступ до Інтернет-ресурсу надали можливість створювати більш сучасні та естетично привабливі методички, презентувати видання у друкованому та електронному вигляді.

Пропонуємо ознайомитись з нашими методично-інформаційними розробками в читальній залі Броварської центральної районної бібліотеки через однойменну викладку-ідею «Видавнича діяльність Броварської центральної районної бібліотеки: фаховість та креативність». Презентовані змістовні та актуальні матеріали знадобляться як бібліотечним працівникам, так і користувачам, які цікавляться бібліотечним та краєзнавчим життям району, визначними постаттями української історії, культури, сучасниками.

Представлені методичні матеріали Броварської центральної районної бібліотеки:

«Основні знаменні, пам'ятні та ювілейні дати Броварського району на 2017 рік»

«Пам'яті загиблих в АТО воїнів-земляків присвячується…»

«Із великою любов'ю до малої Батьківщини: Федірко Ніна Іванівна» (про народну майстриню Броварщини)

«Українські пісні-гімни: від минулого до сьогодення»

«Українська народна іграшка: від минулого до сьогодення»

«Астрономічні уявлення українців. Народна метеорологія»

«Календар як етнічна цінність»

«Українська міфологія: рідні українські боги»

«Українська міфологія: духовні сили»

«Життя - аншлаг» (до 75-річчя від дня народження Богдана Ступки, українського актора театру і кіно)

«Білий птах з чорною ознакою» (до 75-річчя від дня народження Івана Миколайчука, українського актора, режисера, сценариста)

«Микола Дмитрович Леонтович: український комозитор, громадський діяч, хоровий диригент, педагог»

«Журба і пісня Квітки Цісик»

«Перлина української сцени – Заньковецька Марія Костянтинівна (Адасовська)»

«Дзвони печалі Ліни Костенко» («чорнобильська» лірика української поетеси)

«Художній світ митця екслібрисів і гравюр» (життєвий та творчий шлях українського графіка та живописця Сергєєва Г.О.)

«Екологічний календар - 2017»

«Духовний світ очима дітей» ( участь у мистецьких конкурсах юних користувачів книгозбірень Броварської ЦБС)

«Діяльність бібліотек для дітей як центрів інтелектуально-змістовного, творчого дитячого і сімейного дозвілля» (з досвіду роботи книгозбірень Броварської ЦБС)

«Бібліотечні клуби за інтересами» (клубна та гурткова діяльність книгозбірень Броварської ЦБС)

«Душа, не виспівана до дна…» (до 85 – річчя від дня народження Анатолія Солов’яненка, видатного українського співака, народного артиста СРСР)

«Микола Лисенко – Гетьман української музики» ( до 175 – річчя від дня народження видатного українського композитора, піаніста, диригента, збирача пісенного фольклору, громадського діяча)

«Не про жахливе, про прекрасне згадаю й людям розповім…»

(до 90 – річчя від дня народження Броніслава Адамовича, поета, прозаїка, доктора педагогічних наук, професора Національної академії наук України)

«Добром і волею народжені» (українським добровольцям присвячується)

"Японія - країна східного сонця" (до року Японії в Українї)

"Збірник матеріалів, рекомендацій і документів щодо виконанняЗакону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону їхньої символіки".

Таблиця зіставлення індексів ББК і УДК.

Кiлькiсть переглядiв: 0