«Я – громадянин України»

2017-03-22

/Files/images/2017/IMG_0252.JPG

«Справедливість сильніше зброї»

Armapotentiusaequum

(Латинське прислів’я)

Сьогодні у молодіжному середовищі виникає величезний практичний інтерес до права і правових інститутів, змінюється ставлення до права як механізму безконфліктної реалізації своїх інтересів у сучасному світі, право набуває конкретних рис і значення для кожного.

Ми вільно користуємося благами цивілізації: досягненнями науки і культури, медициною, освітою, маємо соціальний захист та право. Унікальним духовним, соціокультурним, економічним феноменом, який став одним із рушіїв розвитку Європи, США, зокрема і України та інших країн світу є реформація.

У 2017 році весь християнський світ буде відзначати 500-річчя від початку масштабного духовного відродження, яке назавжди змінило хід історії. Ця подія підтверджена Указом Президента України та відповідним розпорядженням Кабміну. «Реформація не обмежилась Центральною та Західною Європою, а стала безумовним фактом духовного життя Східної Європи, зокрема, і України», - відзначає заступник Міністра культури України Тамара Мазур.

Ознайомлення з цим питанням стало темою засідання любительського клубу «Феміда» для учнівської молоді. Гостями районної книгозбірні 22 березня цього року стали учні 8-а класу Броварської міської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. До уваги підростаючого покоління працівниками методично-бібліографічного відділу Броварської ЦРБ надано історичні матеріали, які пояснюють виникнення права і правових стосунків починаючи із звичаїв. Присутні мали змогу ознайомитись з літописами та давньою літературою, представленою на книжковій виставці, яку підготували бібліотекарі відділу обслуговування. Також було озвучено уривки із Кодексу законів вавилонського царя Хаммурапі, римських «Закони XII таблиць», індійських законів Ману, «Повчання дітям Володимира Мономаха», Заповіту Ярослава Мудрого, Біблії, як джерела існуючого права та пам’ятки, що включає юридичні кодекси. Перехід до правового суспільства та розбудову незалежної держави неможливо здійснити без тлумачення та застосування фундаментальних біблійських правових принципів. Ось про це вів розмову з учнями отець Максим, настоятель Свято-Михайлівського храму с.Світильня. Він наголосив на необхідності дотримання правових і морально-етичних норм. Присутні мали змогу у відеозаписі прослухати виступ завідувача кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти інституту післядипломної педагогічної освіти Фелікса Левітаса про розвиток права і становлення демократії в нашій країні від періоду Київської Русі і до сьогодення.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати нашу книгозбірню та ознайомитись з джерелами правотворення.

Кiлькiсть переглядiв: 0