Пісенна поезія в житті українців (до Всесвітнього дня поезії)

2017-03-23

/Files/photogallery/8628/image-0-02-05-510341c68bc3059b4d084bb82a31f8ee34ea2f6cf1876152eeb3726a267e4796-V.jpg

Пісня! Як багато вона значить у громадському, побутовому, інтимному житті українців упродовж століть! У ній відображено наше минуле, сучасне і майбутнє, а також світобачення і психологія – народна ментальність. У пісні найповніше виливається любов до Батьківщини, рідної землі, коханої, матері.

22 березня 2017 року для учнів 6-го класу Требухівської ЗОШ І-ІІІ ст., за участі бібліотекаря І категорії Требухівської бібліотеки-філіалу № 8, місцевої поетеси Кольцової Н.Т. та працівників освіти Корнійко О.Л. й Харченко С.Л., у рамках Всесвітнього дня поезії було проведено поетичний бенефіс «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі» (Л. Костенко).

«Кожен народ має свої священні символи, які уособлюють його самобутність та національну єдність. Вони покликані підіймати дух нації у боротьбі за свободу та самостійність. До таких символів належить Державний Гімн України», - підкреслила Кольцова Н.Т. та детально розповіла про історію його написання.

Після урочистого виконання Гімну України учні співали авторські пісні на слова відомих українських поетів: Шевченка Т., Май Н., Малишка А.,Павличка Д., Полякової Н. та ін.

З особливою теплотою було згадано про пісенну поезію земляка, відомого українського поета Сома М.Д., вірші якого покладено на ноти багатьма композиторами України. Вокальне тріо у складі Харченко С.Л., Корнійко О.Л. та Кольцової Н.Т. виконало пісню «Вишиванка» на слова М.Сома та музику О. Сандлера.

Також у виконанні даного тріо під акомпанемент акордеону та оплески дітей було заспівано українську народну пісню «Несе Галя воду...», а після знайомства з творчістю І. Федишин – пісню «Родина» (у виконанні Корнійко О.Л.).«Українська поезія сьогодні дуже багата. Вона така різна і близька. Давайте її вивчати задля кращого розуміння себе та свого місця у Всесвіті», - завершила свій виступ Кольцова Н.Т. та запросила дітей відвідати Требухівську книгозбірню для ознайомлення з тематичними виставками та презентаціями до Всесвітнього дня поезії.

Кiлькiсть переглядiв: 0