Цікаві і дивні закони світу

2017-04-03

/Files/photogallery/8633/IMG_0475.JPG

«1 квітня можна говорити усе що завгодно,

навіть правду. все одно ніхто не повірить.»

народний вислів

Першоквітневому дню гумору було присвячене чергове засідання любительського клубу «Феміда», яке відбулось в Броварській центральній районні бібліотеці 3 квітня за участі студентів Броварської міської громадської організації ветеранів «Університет третього віку».

Нудна і нецікава, на перший погляд, робота юриста, насправді є захоплюючою, а іноді навіть… смішною! Практично в кожній країні світу існують дивні за своєю суттю закони, в яких рідко простежується хоч якась логіка. Таких законів (так званих, "dumblaws"), які використовуються в юриспунденції, є набагато більше, ніж може здатися. Існують навіть цілі організації, які борються за їх скасування. Юриспруденція є дуже давньою наукою. Ще за часів стародавньої Греції та Риму з’явилися перші прокурори та адвокати. Вже тоді закони трактували різними способами, що застосовувалося в судовій практиці. Наприклад, письменник, автор «Походеньки бравого солдата Швейка» Ярослав Гашек говорив, що хороший юрист настільки обґрунтовано перекручує факти, що Ви цілком повірите, що людина покусав собаку, а не навпаки.

Під час ознайомлення з темою присутні дізнались про те, що у професійному лексиконі юристів, священиків і лікарів в середньому 15 000 слів. Кваліфіковані робітники без вищої освіти оперують в спілкуванні 5-7 тисячами слів, а фермери – не більше 1600. А також про те, що талановиті юристи часто домагаються великих висот. Приміром, 27 з 43 американських президентів були юристами.

Учасники засідання мали змогу переглянути уривки з кінофільмів, знятих за творами класиків української літератури: «Кайдашева сім'я», «Шельменко-денщик», «За двома зайцями», в яких в гумористичному вигляді подано геополітичний поділ, питання використання спадкового майна, кредитна заборгованість, шлюбно-сімейне право, конфіскація майна.

Дізналися присутні і про окремі незвичні, але діючі закони різних країн. Зокрема про те, що у в будівлі англійського парламенту не можна з'являтися в лицарських обладунках, в Ізраїлі у місті Хайфі протипоказано приводити ведмедів на міські пляжі, а у Великобританії заборонено під погрозою штрафу розміром до 100 фунтів підкликати таксистів лементами “Таксі!”, в Алясці не можна будити ведмедів, щоб їх сфотографувати, а також викидати живих лосів із літака, у Німеччині заборонено під погрозою штрафу розміром до 1000 євро власникам овочевих магазинів продавати огірки, полуницю, що “не нагадує за формою серце”, у Франції літаючі тарілки заборонено садити або паркувати у виноградниках на території всієї країни, у місті Балтиморі не дозволяється приходити в театр із левами.

Так що, відправляючись у подорож, ознайомтеся з кодексом цієї країни і постарайтеся заховати усмішку. Як відомо, незнання законів не звільняє від відповідальності за їх порушення. Хто знає, може бути, вони здадуться вам і смішними, але тут вже нічого не поробиш ... закон є закон.

Кiлькiсть переглядiв: 0