«Сучасні тенденції оновлення діяльності публічних бібліотек»

2017-03-31

/Files/photogallery/8636/IMG_0463.JPG

31 березня 2017 року на базі Броварської центральної районної бібліотеки відбувся день методиста «Сучасні тенденції оновлення діяльності публічних бібліотек» за участю бібліотечних працівників ЦРБ, бібліотек-філіалів Броварської ЦБС та бібліотек Калитянської ОТГ.

Шевченківськими читаннями, присвяченими 203-й річниці від дня народження Кобзаря, було розпочато чергову зустріч колег. Майстерність художнього читання шевченківського слова презентували працівники центральної районної книгозбірні у супроводі інформаційно-бібліографічного огляду рідкісних видань «Кобзаря», наявних у фонді бібліотеки.

Щоразу, звертаючись до творчості Тараса Шевченка, ми знаходимо в ній відображення сучасності, того життя, яке маємо зараз, і віримо у краще майбутнє:

І на оновленій землі врага не буде, супостата,

а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі…

Після флеш-мобу «Шевченківські читання» було розпочато день методиста.

У вступному слові директор Броварської ЦБС Кошелєва Л.В. окреслила шляхи соціального спрямування діяльності публічних бібліотек в контексті регіонального аспекту та наголосила, що реформування бібліотечної системи є стратегічно важливим напрямком державної політики.

Виступаюча визначила особливу роль публічних бібліотек в умовах економічної, соціальної, політичної та психологічної кризи в країні, оскільки вони і надалі залишаються доступним та безкоштовним джерелом отримання достовірної інформації, а також майданчиком, що об’єднує суспільство.

«Ми маємо працювати не лише над оновленням фондів та модернізацією наявних технічних можливостей, а й над осучасненням способів роботи з читачем-користувачем», - додала промовець.

В рамках дня методиста відбулася змістовна жвава дискусія з актуальних питань покращення бібліотечно-інформаційного обслуговування населення різних вікових категорій в зв'язку з адміністративно-територіальною реформою в Україні і Київській області, зокрема.

Про професійні ідеї та проекти сучасної бібліотечної галузі в форматі «бібліотека-користувач» розповіла методист І категорії Броварської ЦРБ Бичківська С.В., виділивши соціальні мережі як засіб реклами бібліотечної діяльності: «Реформування організації роботи бібліотек з використанням електронних технологій дає змогу книгозбірням залишатися затребуваними інформаційними центрами в умовах постійно зростаючих суспільних інформаційних потреб», - наголосила виступаюча.

Можливості комплектування фондів публічних бібліотек в нових економічних умовах розкрила завідуюча відділом комплектування та обробки літератури Броварської ЦРБ Клеменюк І.В., зазначивши, що в період становлення ринкових відносин спонсорська допомога залишається суттєвою формою підтримки бібліотечних закладів. Також вона ознайомила присутніх з постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 № 177 «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації».

На виконання Указу Президента України від 11.01.2017 № 1/2017 «Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні», завідуючою методично-бібліографічним відділом Броварської ЦРБ Кальченко О.М. під час чергового дня методиста було проведено «мозкову атаку» для бібліотечних працівників «Бібліотеки в Японії», а також презентовано завідуючою Плосківською бібліотекою-філіалом № 16 Зброжик Н.Г. тематичний майстер-клас з виготовлення символічного журавлика технікою орігамі «Мир на крилах».

Підсумки дня методиста, його плідної роботи підбила директор Броварської ЦБС Кошелєва Л.В.

Кiлькiсть переглядiв: 0