Різноманіття законів світу

2017-04-07

/Files/images/2017/IMG_0483.JPG


«Між який нарід попадеш, того й шапку надівай»

народна мудрість

Нудна і нецікава, на перший погляд, робота юриста, насправді є захоплюючою, а іноді навіть… смішною.

Перш, ніж відправитися в будь-яку країну, варто ознайомитися з її законами. Хто знає, може бути, що вони здадуться вам веселими, але тут вже нічого не поробиш ... закон є закон.

Законам з гумором було присвячене чергове засідання любительського клубу «Феміда», яке відбулось в Броварській центральній районні бібліотеці 7 квітня за участі учнів 9-их класів Броварської міської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6.

Практично в кожній країні світу існують дивні за своєю суттю закони, в яких рідко простежується хоч якась логіка. Таких законів (так званих, "dumblaws"), які використовуються в юриспунденції, є набагато більше, ніж може здатися.

Учасники засідання дізнались про окремі закони різних країн світу, які варто знати туристам або тим, хто виїздить на навчання. Наприклад, у Канаді не можна платити за річ вартістю в 50 центів монетами по 1 центу, в Ізраїлі для їзди на велосипеді необхідні водійські права, в Австрії заборонено фотографувати поліцейських або їхні машини, у Великобританії заборонено під погрозою штрафу розміром до 100 фунтів підкликати таксистів лементами “Таксі!”, в США у штаті Арканзас можна стати злочинцем тільки за те, що неправильно вимовив назву штату. Так що, відправляючись у подорож, ознайомтеся з кодексом цієї країни і постарайтеся заховати усмішку.

Окрім того, присутні мали змогу, переглядаючи зміст літературних творів українських та зарубіжних класиків, визначати поведінка якого героя підпадає під який діючий закон чинного українського законодавства. Зокрема, І. Карпенко-Карий «Максим Боруля», І. Ільф і Є. Петров «Дванадцять стільців», твори Я. Гашека, І.Нечуя-Левицького та інші. У комедійній п’єсі М.Старицького «За двома зайцями» вихованці школи відбирали з діалогу героїв вирази так званого суржику, та застосовували до них літературні відповідники.

На закінчення старшокласники, підсумовуючи почуте, дійшли висновку, що професія юриста багатогранна і значна, так як юристи відіграють велику роль не тільки в житті людей і господарюючих суб'єктів, але і в житті самої держави. Правознавець повинен володіти знаннями і з історії, і з мовознавства, і з літературознавства, і з географії та інших галузей наук.

«Гідність держави зрештою залежить від гідностей особистостей, які її створюють». (Дж. Мілль, філософ, 1806-1873)

Запрошуємо відвідати нашу книгозбірню та ознайомитись з літературними джерелами.

Кiлькiсть переглядiв: 0