• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини бібліотеки
  • «Концтабори - злочин проти людства» (до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів)

«Концтабори - злочин проти людства» (до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів)

2017-04-11

/Files/images/2017/IMG_0499.JPG

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів відзначається 11 квітня за ініціативою ООН.

11 квітня 1945 в’язні Бухенвальду підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців, і вийшли на волю. Так давно здається, це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей - це справжні уроки мужності для молодого покоління.

Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. За визнанням самих есесівців, в’язень, тривалість життя якого в таборі складала менше року, приносив нацистам майже півтори тисячі рейхсмарок чистого прибутку.

За роки Другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік, з них 5 мільйонів – громадяни колишнього Радянського Союзу.

Саме у переддень цієї історичної дати в Броварській центральній районній бібліотеці була презентована тематична книжкова виставка «Концтабори – злочин проти людства», на якій представлена документальна, художня література, статті-спогади, інформаційні статті, історичні матеріали.

Звертає на себе увагу книга Вадима Бойка «Слово після страти», де автор розповідає про свої поневіряння по катівнях гітлерівської Німеччини.

Не залишає байдужими користувачів бібліотеки документальна розповідь голови Міжнародного руху колишніх малолітніх в’язнів фашистських концтаборів Литвинова В.В «Ешелони в пекло» про трагічне минуле людей, яких дітьми загарбники насильницьки вивозили до концтаборів, про те, як їм пощастило вижити, як склалися їхні долі в повоєнні роки.

Не можна читати без хвилювання і душевного болю книгу С. Феденка «Розлука: Спогади з Другої світової війни». В основу спогадів покладено детальний перебіг подій з фашистських концтаборів, зокрема Дахау, останнього року Другої світової війни.

Сторінки минулого не слід забувати ніколи. Важкий шлях пройшло «покоління війни» - голод, тяжка, виснажлива праця та багато інших випробувань. Ті, хто залишилися живими, сьогодні згадують ті роки з болем, і скупа чоловіча сльоза навертається на очі ветерана. Головне – не допустити, щоб це повторилося. «Щоб не повторилося», - відлунює в наших серцях.

Запрошуємо всіх небайдужих відвідати тематичну книжкову виставку «Концтабори – злочин проти людства».

Кiлькiсть переглядiв: 0