«Мова – путівник по життєвій ниві»

2017-04-28

/Files/photogallery/8643/IMG_0769.jpg

«Учітеся, брати мої!

Думайте, читайте»

Т.Г. Шевченко

Мова виконує різні комунікативні завдання, обслуговує різні сфери спілкування: одна справа - мова науки, права і зовсім інша - повсякденна розмовна мова. Кожна сфера спілкування у відповідності з тими комунікативними завданнями, які ставляться перед нею, висуває до мови свої вимоги.

Дуже важливим у повсякденному житті є правильність вживання в ділових паперах багатозначних слів, синонімів, омонімів, паронімів. Адже їх переплутування, неправильне використання лексичних значень, призводить до невірного трактування змісту документів. Наша мова надзвичайно багата і треба вміти правильно її застосоувати.

Багатство рідної мови - це частина духовного народного багатства, національної культури, і ми повинні прагнути до того, щоб оволодіти їм повною мірою.

Над цим питанням працювали на черговому засіданні любительського клубу «Феміда» учні 8 класу Броварської ЗОШ № 6 І-ІІІ ст., яке відбулося 28 квітня цього року в Броварській центральній районній бібліотеці.

Діти ознайомились з різними видами документів та особливостями офіційно-ділового стилю. Переглянули слайди та відеоролики про правильність застосування окремих омонімів і паронімів у ділових паперах. Виконали завдання на логіку і точність мови.

Точність мови, тобто відповідність думкам говорить чи пише. «Точність слова є не тільки вимогою здорового смаку, але перш за все - вимогою сенсу» (К. Федін).

Логічність мови, тобто відповідність законам логіки. Недбалість мови обумовлюється нечіткістю мислення. «Що неясно уявляєш, то неясно і висловиш; неточність і заплутаність виразів свідчить тільки про заплутаності думок» (М. Г. Чернишевський).

До уваги учнів було презентовано книжкову виставку, яку підготували бібліотекарі відділу обслуговування нашої книгозбірні, на якій продемонстровано цілий ряд посібників з ділового мовлення та різного виду словники.

Для того, щоб покращити свої знання з мови, запрошуємо всіх поціновувачів мовознавства відвідати нашу центральну районну бібліотеку.

Кiлькiсть переглядiв: 0