• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини бібліотеки
  • «Війна і Перемога: біль пам’яті» (до 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні)

«Війна і Перемога: біль пам’яті» (до 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні)

2017-05-10

/Files/images/2017/IMG_0777.JPG

Спасибі, солдати, за подвиг століть,

Якому нема і не буде ціни,

За право і щастя родитись, і жить,

І сіяти жито на мирні лани!

8 та 9 травня 2017 року Україна відзначає День пам’яті та примирення і 72-у річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Дорогою ціною заплатив український народ за участь у війні 1939-1945 років. Не зітреться з пам'яті людської, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його Перемога над фашизмом.
Можна по-різному ставитись до складних і трагічних подій Другої світової війни, по-різному її називати, але не можна забути тих, хто віддав своє життя заради щастя майбутніх поколінь.

З нагоди вшанування цих дат в Броварській центральній районній бібліотеці розгорнуто книжково-ілюстративну виставку-реквієм «Війна і Перемога: біль пам’яті» на якій представлені кращі книги воєнної тематики. Матеріали експозиції висвітлюють передумови, хід та наслідки Другої cвітової війни, а також розповідають про внесок українського народу у велику Перемогу.

Експозиція книжково-ілюстративної виставки складається з розділів: «Шлях до Перемоги. Хроніка подій», «Свято, що гуртує покоління», «Броварщина в роки війни», «Герої серед нас» та «В книжковій пам’яті миттєвості війни».

Привертає до себе увагу книга «Друга світова війна в історичній пам’яті України» групи авторів упорядників: Л.Герасименко, Р.Пилявець. У виданні на основі значного масиву матеріалів розглянуто основні аспекти формування історичної пам’яті українського народу про Другу світову війну в сучасній Україні.

Широко представлений на виставці розділ ««Броварщина в роки війни». Сторінки книг і документальних матеріалів висвітлюють події Другої світової війни на території Броварського краю, розповідають про наших славних земляків, які проживають у селах та містах району. Безцінною для броварчан є книга «Бровари на межі тисячоліть» групи авторів-упорядників: Марії Морозенко, Неоніли Струк, де в рубриці «Бровари у роки Другої світової війни» розповідається про наше місто на початку війни та його визволення, долю фронтовиків-броварчан.

На виставці представлені художні твори О.Довженка, Б.Васильєва, О.Гончара, В.Бикова, В.Перунова та інших письменників про мужність захисників Вітчизни.

В розділі книжкової виставки «Герої серед нас» цікавим є видання «Катастрофа та тріумф. Історія українських Героїв» за редакцією Марії Семенченко. В цій книзі опублікувано історії про тих, хто пішов боронити нашу землю та зберегти єдність країни. Не залишає нікого байдужим і «Фронтовий альбом» О.П.Клименка - знімки про те, що відбувається на Сході України.

Сьогодні Україна, як і у роки Другої світової війни, є епіцентром протистояння агресору, але ми віримо, що незабаром над нашою державою знову буде мирне безхмарне небо.

Всіх, хто бажає долучитись до пам′яті воєнних років, до героїчного минулого своїх батьків, дідів і прадідів запрошуємо до Броварської центральної районної бібліотеки для перегляду книжково-ілюстративної виставки «Війна і Перемога: біль пам’яті».

/Files/images/2017/IMG_0782.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 0