"Як умру, то поховайте..."

2017-05-18

/Files/photogallery/8662/IMG_0910.JPG

Унікальна творчість Тараса Шевченка та його подвижницьке життя зробили його постать одним із найпотужніших, найпривабливіших і найвідоміших символів України та українського народу. Щороку світ вшановує не тільки день його народження — 9 березня, але й смерті — 10 березня та перепоховання — 22 травня.

Після смерті Великого Кобзаря його шлях додому був довгим та проходив через Петербург, Москву, Серпухів, Тулу, Орел, Кроми, Дмитрівськ, Сєвськ, Глухів, Кролевець, Батурин, Ніжин, Носівку, Бобровицю, Бровари, Київ.

Саме тут, в Броварах в районі старого центру, а зараз парку Шевченка і Шевченківської Церкви, 156 років тому зупинилася скорботна процесія з прахом поета до місця його вічного спочинку на Чернечій горі.

18 квітня кожного року Броварчани вшановують пам'ять великого сина України, геніального поета і художника. Працівники Броварської центральної районної бібліотеки долучилися до урочистого заходу: поклали квіти до пам’ятника Т. Г. Шевченка та взяли участь у мітингу – реквіємі.

У читальній залі Броварської центральної районної бібліотеки презентовано виставку – ідею «Свіча Шевченкова горить».

У 60 – х роках минулого століття Броварській ЦРБ випускники Броварської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 подарували унікальний портрет Т. Г. Шевченка, виконаний із зерен гречки різноманітних природних кольорів. Сьогодні він є гордістю нашої бібліотеки і шедевром, який прикрашає Шевченківську світлицю «На струнах Кобзаревої душі».

Кiлькiсть переглядiв: 0