"Дім без книги - день без сонця"

2017-05-19

/Files/photogallery/8663/IMG_0959[1].JPG

«Розумна, натхненна книжка

нерідко вирішує долю людей»

В.О.Сухомлинський

Вся історія розвитку людського розуму пов'язана з книгами і бібліотеками. За них боролися, їх спалювали, втрачали, знаходили, рятували від ворожої навали, як найдорожче. Упродовж усього свого життя люди звертаються до книги. Батьки читають дітям казки, вірші, співають пісні, коли вони ще зовсім малі. Змалечку книжка допомагає дитині пізнати себе і зрозуміти світ, що її оточує. І чим би вона не захоплювалася, не переймалася - на допомогу їй завжди приходить книга.

19 травня 2017 року у Броварській ЦРБ був проведений бібліотечно-бібліографічний урок для учнів 7-Б класу Броварської ЗОШ № 1 І-ІІІ ст. Цього разу урок проходив за двома напрямками:

1.Довідкова література – скарбниця мудрості людської.

2.Спалена книга як прояв цензурного контролю над культурою.

Дослідити довідкову літературу, як структурну одиницю довідково-інформаційного фонду, вивчити структуру енциклопедій, довідників та навчити ними користуватись – таким був перший напрямок бібліоурока. Завідуюча відділом обслуговування Ніна Володимирівна Дуброва розповіла присутнім про основні поняття «довідкова література» та про те, які бувають типи словників та довідників, енциклопедій, про призначення цих книг та ознайомила їх з довідковою літературою, яка є в бібліотеці.

Учасники заходу із задоволенням переглянули відео-презентацію «Людина. Інтерактивна енциклопедія для дітей».

Під час проведення бібліотечного уроку головний бібліограф ЦРБ Надія Михайлівна Музика розповіла присутнім про долю книг, які були безжалісно знищені шляхом спалення, відповідно поглядів панівної ідеології певного суспільства.

Розповідь Надії Михайлівни доповнювалася цікавими відео-презентаціями «Сожжение книг в нацистской Германии» та «Русские фашисты жгут книги».

Наприкінці уроку всі діти, за бажанням, мали змогу обрати і взяти у бібліотеці книжку, яка їм до вподоби.

Позитивні емоції, гарний настрій та вдячність за проведену роботу надовго залишаться як у учнів, так і в бібліотечних працівників.

Кiлькiсть переглядiв: 0