«Стала пам’ять людська обеліском»

2017-06-20

/Files/images/2017/Требухів 2.jpg

Щорічно 22 червня ми відзначаємо День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.

Доля склалася так, що Україна потрапила в епіцентр найбільшого в історії людської цивілізації збройного конфлікту. Підриваючи генофонд народу, керівництво Німеччини не лише здійснювало політику відкритого геноциду, а й проводило лінію на обезлюднення територій України. На примусові роботи до рейху було вивезено мільйони українців, значна частина яких так і не повернулася на Батьківщину.

Жертви, якими оплачена перемога над нацизмом і фашизмом, навіть, сьогодні точно не підраховані. Збитки, заподіяні окупантами та бойовими діями, на десятиліття позначилися на економічному розвитку держави, а демографічні та соціальні втрати відчуваються і донині.

Час дещо приглушив гостроту сприйняття тих трагічних подій, знизив інтерес молоді до історії війни. Однак для всіх, хто пережив воєнне лихоліття, хто втратив у його вихорі рідних, вона залишається близькою і сприймається з болем.

«Ніхто не забутий! Ніщо не забуте!» Ми стали передавати це з покоління в покоління та записали цю пам’ятну дату в наші серця. Вона є і в наших національних календарях – її встановлено Указом Президента України від 17 листопада 2000 року № 1245/2000 як «День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні».

/Files/images/2017/Требухів 1.jpgЗ метою належного відзначення цієї трагічної дати, 17 червня 2017 рокуу Требухівській бібліотеці-філіалі № 8 Броварської ЦБС було проведено годину-реквієм для молоді «Стала пам’ять людська обеліском».

Завідуюча книгозбірнею Лисенко Галина Володимирівна розповіла про фактичні втрати у Другій світовій війні серед місцевого населення та в Україні загалом.

«Лише вдумайтесь: на фронт було мобілізовано 989 требухівців, а повернулося лише 601. Імена загиблих земляків викарбовано на пам’ятнику воїнам-односельцям, які загинули у Другій світовій війні», - схвильовано повідомила виступаюча.

Протягом скорботного заходу відбулася презентація тематичної виставки-спомин «Нам не забути днів суворих…» та читання авторських віршів («Трофейна ложка», «Листа написати хотів», «Ветерани») бібліотекарем І категорії Требухівської книгозбірні, членом Національної спілки журналістів України Кольцовою Надією Тимофіївною.

Юні гості хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих українців на фронтах Другої світової війни та усвідомили високу ціну перемоги, яку заплатив український народ за визволення від нацизму.

Схилімо голову перед мільйонами невинних жертв, яких забрала війна! Слава їм і вічна пам'ять!

Кiлькiсть переглядiв: 0