• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини бібліотеки
  • «Шляхами болю й перемоги» (до Дня скорботи і вшанування пам`яті жертв війни в Україні).

«Шляхами болю й перемоги» (до Дня скорботи і вшанування пам`яті жертв війни в Україні).

2017-06-22

/Files/images/2017/IMG_1313.jpg

Вічна пам'ять полеглим на полі бою,

Честь і слава - живим героям!

Пам'ять людська! Через велетенський швидкоплин десятиліть прориваються до тебе спогади - миттєвості найстрашнішої, найжорстокішої в історії нашого народу війни. Війни не на життя, а на смерть, війни в якій фашизм ніс Україні довічне рабство або повне знищення нації.

22 червня 1941 року гітлерівські війська віроломно вторглися на територію СРСР, порушивши Договір про ненапад. Сто дев'яносто дивізій Німеччини та її союзників розгорнули бойові дії вздовж західного кордону колишнього Радянського Союзу - від Баренцевого до Чорного моря. О четвертій годині ранку німецька авіація скидала бомби на Київ та інші міста України. Війська Південно-Західного фронту чинили героїчний опір, мужньо тримали оборону.

Страшне слово „війна" увірвалося в життя людей. Затамувавши подих, слухали вони урядове повідомлення про напад фашистської Німеччини. Важко передати, якою трагедією для них був перший день війни. Усіх охопило пронизливо-щемливе почуття тривоги за свою Вітчизну, за життя рідних і близьких, над якими нависла смертельна небезпека. Але і в ті червневі дні всі вірили, що ворог буде розбитий і перемога обов’язково настане.

З метою вшанування пам’яті мільйонів загиблих у роки Другої світової війни в Броварській центральній районній бібліотеці розкрито книжково- ілюстровану виставку «Шляхами болю й перемоги».

На виставці представлено чимало цікавих матеріалів. Зокрема, збірка «Україна в Другій світовій війні: погляд з ХХІ ст.» авторів Лисенка О., Стецкевича В., Айсфельда А. розкриває сучасне бачення мобілізаційних і режимних заходів радянського керівництва, стратегічних фронтових операцій на території України, політику німецької влади, повсякденне життя цивільного населення в умовах нациського режиму, демографічні втрати українського народу в роки Другої світової війни.

В книзі відомого письменника публіциста Ф. Моргуна «Сталінсько-Гітлерівський геноцид» розповідається про початок воєнних дій Другої світової війни на території України, описується ратний подвиг воїнів Південно-Західного фронту.

Читачам також пропонуються статті зі спогадами свідків того часу про страшні воєнні роки.

Сьогодні вже мало залишилося у живих тих, хто зі зброєю у руках захищав тоді нашу країну. З кожним роком їх невблаганно стає все менше і менше. Та всі, хто здобував Перемогу, навічно залишаться у вдячній пам'яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з покоління в покоління.

Запрошуємо до Броварської центральної районної бібліотеки для перегляду книжково-ілюстрованої виставки «Шляхами болю й перемоги» з воєнного циклу «Війна і перемога: біль пам’яті».

Кiлькiсть переглядiв: 0