"Конституція України – символ незалежності держави" (до Дня Конституції України)

2017-06-27

/Files/photogallery/8714/IMG_1402.jpg

У 1996 році Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення та на світовий досвід, прийняла Основний Закон України — Конституцію, яка стала реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави як повноправної учасниці світового співтовариства.

День прийняття Основного Закону є державним святом - Днем Конституції України.

З нагоди Дня Конституції у читальному залі Броварської центральної районної бібліотеки розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Конституція України – символ незалежності держави».

На експозиції представлені документи і матеріали з фонду бібліотеки, які відображають найважливіші історичні моменти конституційного процесу на складному і довгому шляху державотворення України та розкривають цінність Основного Закону України, як нормативно-правового акту вищої юридичної сили.

Уявлення про конституційно-державні акти України з найдавніших часів до сьогодення дають книги, розміщені в розділі виставки "«Конституція України: історичний шлях». Чільне місце присвячене Пилипу Орлику (1672–1742 рр.) – українському політичному, державному і військовому діячеві, гетьману Війська Запорізького у вигнанні (1710–1742 рр.). Великою заслугою Пилипа Орлика в історії України є «Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького» складені в 1710 р. Цей документ, який пізніше дістав назву «Конституція Пилипа Орлика», вважають першою українською конституцією, а також однією із перших конституцій у Європі.Звертає на себе увагу також книга Слюсаренка А.Г., Томенка М.В. «Історія української Конституції», де зібрано та проаналізовано конституційно-державні акти України з найдавніших часів до сьогодення.

Розділ книжкової виставки «Сила закону - сила держави» досліджує функцію охорони прав і свобод людини і громадянина, як одну з базисних для сучасної демократичної і правової держави. Підлітків зацікавить ілюстрована енциклопедія для дітей «Україна – моя Батьківщина», де в простій і доступній формі розповідається про права та обов’язки дітей в Україні.

Представлена література надає можливість кожному ознайомитися з важливим значенням Конституції, в якій закріплено право українського народу мати власну суверенну і незалежну державу, а також знайти відповідь на питання: якою є історія українських конституцій; хто з відомих українців були їх авторами; коли і за яких суспільно-політичних умов прийнято чинну Конституцію України.

Запрошуємо всіх до перегляду виставки.

Хай мир і взаєморозуміння сприяють подальшій розбудові нашої державності, становленню достатку в кожній сім’ї.

Кiлькiсть переглядiв: 0