• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини бібліотеки
  • Броварщина: від минулого до сьогодення (до 94-ї річниці утворення Броварського району)

Броварщина: від минулого до сьогодення (до 94-ї річниці утворення Броварського району)

2017-09-22

/Files/photogallery/8739/IMG_1602.jpg

«Броварщино, твоя розкішна врода

Людські серця дивує і вража.

Ідеш у вічність величаво й гордо

Між берегів Десни і Трубежа…»

В. Москвич

22 вересня 2017 року в приміщенні Калинівського Будинку культури відбулися урочисті заходи, присвячені 94-й річниці утворення Броварського району, за участю голови Броварської районної державної адміністрації М.Ф. Клименка, заступника голови адміністрації Ю.С. Плаксі,голови Броварської районної ради С.М. Гришка, заступника голови райради А.В. Гоголіної, керівника апарату адміністрації К.В. Прянішнікової, Почесних жителів Броварського району, депутатів усіх рівнів, працівників райдержадміністрації, начальників управлінь, відділів та служб району, сільських та селищних голів, мешканців району.

Перед входом до глядацької зали гості мали можливість оглянути та ознайомитися із святковою історико-народною світлицею-експозицією «Броварщина: від минулого до сьогодення», яку презентувала Броварська центральна районна бібліотека. На великих яскравих полотнищах було представлено унікальні чорно-білі та кольорові світлини з життя Придесення та її жителів, починаючи з 1923 року.

Зібраний унікальний «народний фотоархів» - результат кропіткої праці бібліотечних працівників центральної районної бібліотеки та книгозбірень Броварської ЦБС. Його вперше було репрезентовано під час святкування дев’яносторіччя Броварщини.

Із родинними фотопортретами у старовинних дерев’яних рамах, обрамленими вишиваними рушниками, а також історичним краєзнавчим альбомом зі спогадами учасників та свідків Другої світової війни знайомила відвідувачів народної світлиці бібліотекар Княжицької книгозбірні Куценко Л.М.

Урочиста краєзнавча виставка-панорама «Броварщино, твоя розкішна врода людські серця дивує і вража…» (із цитатою відомого Семиполківського поета Москвича В.А.) розкрила основні віхи становлення Броварського району протягом незабутніх 94-х років.

Умовно, матеріал виставки містить три основні розділи. У першому представлено інформаційну довідку щодо статистичних даних про Броварщину та її сучасні кордони, а також історію становлення нашого району. Матеріал підтверджено зображеннями історичних постатей та подій, посиланнями на історичні документи, цитатами визначних особистостей та друкованими працями сучасних краєзнавців.

Другий розділ розповідає про господарську діяльність Броварщини. Інформацію цього розділу спрямовано на знайомство з провідними підприємствами району та її функціональними керівниками, а також досягненнями та проблемами, які постають перед сучасними місцевими менеджерами.

Третій розділ присвячено трагічним історичним сторінкам із життя Броварського району, а також вшануванню світлої пам'яті загиблих в АТО воїнів-земляків.

Краєзнавча виставка-панорама централізованої бібліотечної системи із зібраними тематичними експонатами Броварських книгозбірень стала своєрідним майданчиком для дискусій про життя району та актуальну проблематику, що турбує кожного мешканця Броварщини та громаду в цілому.

Доповнювали святкову експозицію яскраві творчі роботи талановитих учасників любительських об’єднань Броварської ЦБС, а також юних переможців тематичної виставки-конкурсу дитячих малюнків «Пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира присвячується…», яка відбулася у Київській Національній бібліотеці України для дітей у листопаді-грудні 2016 року.

Святково вбрана в український народний костюм «господиня» затишного куточку, в якому тісно переплелися історичні події минулого та сьогодення, завідувачка Великодимерської бібліотеки-філіалу № 2 Броварської ЦБС Рубанка Галина Миколаївна гостинно запрошувала гостей заходу до експозиції та пригощала усіх охочих смачною гарбузовою кашею власного приготування.

Кiлькiсть переглядiв: 0