«Здоровий спосіб життя в традиціях українського народу»

2018-01-03

/Files/photogallery/8764/IMG_2173.jpg

В читальній залі Броварської центральної районної бібліотеки пройшло чергове засідання клубу «Живи з надією». «Здоровий спосіб життя в традиціях українського народу» – така тема даного заходу.

Керівник клубу Ковальчук В.М. розповіла, що український народ, ще з глибокої давнини цінував здоров’я, як найголовнішу перлину життя, і наші предки відносилися до нього уважніше, ніж наше покоління. Про це свідчать різноманітні прислів’я і приказки: «Нема щастя без здоров’я», «Здоров’я – це ще не все, але інше без здоров’я – ніщо».

Традиції українського народу втілюють такі якості як: чистота тіла і помислів, чистота побуту, навколишнього середовища, чистота рідної мови від лихослів’я.

Учасниця клубу Лавута Т.Г. зауважила, що наші пращури приділяли велику увагу вихованню дітей, а починалося все з маминої колискової пісні: «Ой співала мамочка колисаночку, та й не спала мамочка аж до раночку…»

Наспівуючи лагідні пісні, мати не лише присипляла дитину, а й розвивала її музикальну і душевну чуйність.

Про православні свята календарно-обрядового кола, які несуть в собі світогляд народу, його філософію життя розповіла бібліотекар відділу обслуговування Журбенко Т.В.

Вона детально ознайомила з традиційними формами харчування, які сучасне покоління людей практично вже не знає, бо вони обмежувалися за допомогою вживання скоромної їжі, тобто, говінням. Наші предки надавали перевагу рослинній їжі та дотримувалися постів.

Гість клубу Ковалівська В.О. підкреслила, що важливим компонентом здорового способу життя є раціональне харчування. Традиційною стравою українців були борщ, куліш, каші: пшоняна, гречана, гарбузова. Основою всього був хліб. Прадавні слов’яни вважали хліб подарунком богів. Шанувалися вироби з борошна – затірки, галушки, вареники та ін. Популярними були приправи з цибулі, часнику, хрону.

Отже, традиції і звичаї українського народу, які популяризують усі компоненти здорового способу життя, засвідчують високу культуру, волю, силу наших предків.

Члени клубу зацікавились книжково-ілюстративною виставкою, де були запропоновані книги з даної тематики.

Засідання відбулося в невимушеній, теплій атмосфері, де кожен учасник поділився своїми враженнями та думками.

Кiлькiсть переглядiв: 111