Нестримний двигун молоді

2018-01-18

/Files/photogallery/8765/IMG_2273.jpg

Продовжуючи цикл заходів за темою «Чорноволівські читання» у ЦРБ було проведено засідання клубу «Юний краєзнавець» 18 січня 2018р. На зустріч запросили відвідувачів бібліотеки – учнів 9 класу Броварської ЗОШ І-ІІІ ст. №3. Тема спілкування: «Нестримний двигун молоді». Дев`ятикласники прослухали і побачили кадри з фільму про великого борця Осипа Степановича Зінкевича, палкого патріота за свободу України , літературознавця, видавця, мецената, Голови правління українського незалежного видавництва «Смолоскип», члена Вашингтонського Комітету Гельсінських Гарантій для України, члена Національної спілки письменників України, члена редколегії газети «Літературна Україна», організатора і першого голову Музею-архіву українського самвидаву в Україні, упорядника «Енциклопедії дисидентського руху», кавалера орденів «За заслуги» ІІІ ступеня та князя Ярослава Мудрого V ступеня.

Бібліотекар ЦРБ розповіла слухачам про найвизначніші видання «Смолоскипу», над якими працював Осип Зінкевич. Одним з таких творів була книга В.Чорновола «Лихо з розуму». З цих рядків позаукраїнський читач довідався про справжню Україну, яка бореться за національну свободу свого народу й людську гідність.

Учні дізналися і про те, що живучи за кордоном, Осип Степанович мав змогу наочно бачити той інтерес до «українського питання», який з`явився на Заході саме завдяки працям В.Чорновола.

Присутнім були цікавими і ті факти, як діставався «самвидав» на Захід; як в даний час працює видавництво «Смолоскип».

Осип Зінкевич був демократичний керівник, що робив величезну справу, проте не прагнув слави собі особисто. Саме на прикладі життя таких людей виховуються юні серця, справжні патріоти.

Кiлькiсть переглядiв: 43