«Волі народної дзвін»

2018-01-29

/Files/photogallery/8771/DSC06468.jpg

29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії – бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

До 100-ї річниці Крутянської трагедії в приміщенні Пухівської ЗОШ І-ІІІ ст. було проведено історичну годину «Волі народної дзвін». У заході приймали участь: завідуюча Пухівською бібліотекою-філією № 18 Слюсар Олена Петрівна, директор будинку культури Флоріна С.О., вчителі Гиренко О.К. та Ревенко Л.П. Із розповіді бібліотекаря діти дізнались про трагедію під Крутами, де у 1918 році в нерівному бою з більшовицькими військами полягли за незалежність України більше 300 молодих патріотів – студентів Київського університету Святого Володимира та учнів Кирило-Мифодіївського братства.

Бій під Крутами – це і тріумф, і трагедія. У ньому переплітається і біль, і смуток, і гордість за молодих юнаків. Доречними стали слова І. Дзюби: «У людини високого ідейного та духовного тонусу є щось вище за саме життя – це мета цього життя, це її ідеали, принципи, це честь і гідність, і вона може віддати за них своє життя».

Кiлькiсть переглядiв: 54