"Чорнобиль - біль і скорбота України"

2018-04-26

/Files/images/DSC09621.JPG

«Чорнобиль - біль і скорбота України»

І димить чорнобиль,

За ким запалає…

І «Вічную пам'ять»

Божий птах співає…

Степан Руданський

25 августа [1857]

26 квітня 1986 року – це трагічна дата, яка назавжди залишиться в історії цивілізації, як одна з найбільших техногенних катастроф. Минуло 32 роки з того дня, коли у наше з вами життя увійшло слово з гірким присмаком великої і нечуваної біди – «Чорнобиль»…

Час летить швидко, але Чорнобильська трагедія для нашого народу до цього часу залишається болючою і незагоєною раною.

24 квітня 2018 рокув читальній залі центральної районної бібліотеки КЗ БРР «Броварська РЦБС» відбулось засідання любительського клубу «У колі друзів» для учнів 8-го класу Броварської ЗОШ I-III ст. № 3 разом із вчителем Ярош С.П. На захід було запрошено свідка тих подій, ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС Вітра Івана Івановича, мешканця с. Княжичі Броварського району.

Він розповів присутнім про трагічні події, які відбулися у квітні 1986 року, участь наших земляків у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильський АЕС. Розповідь Івана Івановича була доповнена трьома короткометражними фільмами про Чорнобильську катастрофу: «Чорнобиль, як все було», «День в історії. Вибух на ЧАЕС», «Чорна біль України. Чорнобиль».

Спогадами про тривожний квітень-травень 1986 року поділилася і бібліотекар Княжицької бібліотеки-філії № 5 КЗ БРР «Броварська РЦБС» Куценко Любов Миколаївна.

Школярі отримали змістовні відповіді на запитання, які їх цікавили.

З нагоди вшанування жертв найбільшої техногенно-екологічної катастрофи сучасності бібліотека презентувала виставку-реквієм «Чорнобиль - біль і скорбота України»,на якій представлено тематичні видання.

Нехай залишиться в минулому й ніколи не повториться трагедія Чорнобильської катастрофи, а пам'ять про ті події навчить нас цінувати нашу Землю, природу, мир, спокій та цінність людського життя.

Кiлькiсть переглядiв: 0