"Публічна бібліотека як інформаційно-культурний центр місцевої громади"

2018-04-26

/Files/images/DSC09627.JPG

«Публічна бібліотека як інформаційно-культурний центр місцевої громади»

25 квітня 2018 року на базі Броварської центральної районної бібліотеки відбувся черговий семінар-практикум «Публічна бібліотека як інформаційно-культурний центр місцевої громади» за участю бібліотечних фахівців ЦРБ, бібліотек-філій Броварської РЦБС та книгозбірень об’єднаних територіальних громад.

З метою гідного вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, посилення уваги суспільства до проблем подолання наслідків Чорнобильської катастрофи було презентовано скорботну годину-спогад «Чорнобильська трагедія – одвічний біль», яку підготували та провели завідуюча Плосківською бібліотекою-філією № 16 КЗ БРР «БРЦБС» Зброжик Н.Г. та члени клубного об’єднання «Літературна скарбниця». Під час заходу ведуча використала документальні матеріали: телефонні розмови диспетчерів через декілька хвилин після катастрофи; відеозйомки наслідків трагедії одразу після вибуху та сучасний вигляд зони відчуження. Також увазі колег була запропонована тематична книжково-ілюстраційна виставка «Чорнобиль: біль і скорбота України».

Директор КЗ БРР «БРЦБС» Кошелєва Л.В. підсумувала соціальні наслідки катастрофи на Чорнобильській АЕС для суспільства та вступним словом розпочала черговий семінар. Виступаюча підкреслила, що бібліотечні заклади Броварського району постійно намагаються визначати пріоритети своєї діяльності відповідно до змін та потреб місцевих громад, шукають шляхи співпраці з усіма їх представниками задля того, щоб стати сучасними інформаційно-культурними центрами та залишатися самобутніми просторами освіти, дозвілля, духовного розвитку у сільських місцевостях.

Про інноваційні зміни публічних бібліотек Броварщини у часи глобалізації розповіла завідуюча методично-бібліографічним відділом Броварської ЦРБ Кальченко О.М., наголосивши на реальній можливості книгозбірень надавати інформаційну допомогу вразливим з погляду адаптаційних можливостей категоріям громадян: безробітним, людям з інвалідністю, вимушеним переселенцям тощо. У цьому контексті, як приклад, наведено нині діючу в США, Австралії та Канаді соціальну програму SWITL (Social workers in the library).

В рамках керованого обговорення «Бібліотека – центр ефективного спілкування в сучасному суспільстві» було проведено тестування серед бібліотечних працівників на визначення рівня комунікабельності за методикою В.Ф. Ряховського.

Під часдискусії «Клубні об’єднання за інтересами як одна з найефективніших форм взаємодії з користувачами» виникла цікава жвава розмова, обмін думками, досвідом з питань функціонування сьогоднішньої публічної бібліотеки. Зокрема, завідуюча Зазимською бібліотекою-філією № 12 Барбон А.М. детально розповіла про діяльність любительського об’єднання української пісні «Джерело», а бібліотекар відділу обслуговування Шаповал О.І. – унікального клубу «Юний краєзнавець» на базі центральної районної книгозбірні.

Директор КЗ БРР «БРЦБС» Кошелєва Л.В. підбила підсумки чергового семінару-практикуму для бібліотечних працівників, який пройшов плідно, творчо, в обговоренні актуальних питань та наголосила на необхідності наполегливого руху вперед задля того, щоб публічні бібліотеки Броварщини залишалися невіддільною частиною місцевих громад.

Кiлькiсть переглядiв: 0