Козацька слава України

2018-10-19

/Files/images/001.JPG

«Козацька слава України».

12 жовтня 2018 року в читальній залі Броварської центральної районної бібліотеки КЗ БРР «Броварська РЦБС» відбулося чергове засідання дитячого краєзнавчого клубу «Дивокрай», на яке завітали учні 2-В класу Броварської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. Тема заходу «Козацька слава України»була присвячена Дню захисника України та українського козацтва.

В Україні восени святкують Покрову –велике народне свято, до якого з особливою повагою ставилися українські козаки.

З 2014 року, а саме на Покрову Пресвятої Богородиці, Президент України Петро Порошенко підписав Указ про відзначення Дня захисника України та українського козацтва.

Керівник клубу Бабіч Т.Є. розповіла дітям про те, що цей день величний і багатий на свята. Для нас, українців, це свято християнське і національне, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу.

Свято Покрови було найбільшим святом для козаків. Цього дня у них відбувалися вибори нового гетьмана. Наші лицарі вірили, що свято Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою.

Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву — Козацька Покрова. З недавніх пір свято Покрови в Україні відзначається ще й як день українського козацтва.

Саме тому усі присутні маленькі козачата були запрошені до випробувань у таких конкурсах, як: «Хто спритніший», «Переправа з обручем», «На кмітливість», «Танцювальний» та «Збери защіпки», де усі проявили свою витримку, сміливість та кмітливість.

Гості бібліотеки проглянули тематичний мультфільм «Як козаки дівчат рятували», відповіли на запитання керівника та прослухали цікаві вірші про козаків.

На закінчення Бабіч Т.Є. хлопчикам та дівчаткам побажала: «Ростіть здоровими, загартовуйте тіло і душу. Будьте готові до випробувань у житті. Любіть Україну, вивчайте її історію і примножуйте її славу».

Кiлькiсть переглядiв: 46