Державна мова: право чи обов"язок?

2018-10-19

/Files/images/0004.jpg

«Державна мова: право чи обов’язок?»

Творилась віки Українська Мова

І потом і кров’ю народу.

Як дар найсвятіший від вічного слова

На зоряне щастя, на згоду.

Іван Огієнко

(Митрополит Іларіон)

Слово рідне! Мабуть не було жодного видатного письменник, який би від усього серця не висловив любові до рідної мови і своєї тривоги за її долю, який би не покладав на неї найбільших надій, бо долю свого народу в майбутньому бачив невідривно від долі рідної мови.

Мова, яка може бути по-чоловічому войовничою, і по-жіночому ніжною, сьогодні бореться разом з нами за право жити на світі.

31.05.2018 року був виданий Указ Президента України № 156 / 2018 «Про невідкладні заходи, щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України».

В читальну залу КЗ БРР «Броварська РЦБС» було запрошено учнів 9 класів Броварської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3.

Бібліотекар Шаповал Ольга Іванівна провела диспут «Державна мова: право чи обов’язок?». Вона розповіла дітям про те, що наша мовна традиція сягає далеких докняжих часів, а в період Київської Русі наше слово сягнуло державного творення.

Важливість ставлення людини до рідної мови для існування суспільства усвідомлювали всі давні людські спільноти. На жаль, у незалежній Україні оточення у сенсі мовного виховання не завжди було сприятливим.

Тому в наш час, коли гостро стоїть питання мови, видано Закон України, який захищає статус української.

Старшокласники дискутували, висловлювали свої думки, роздуми, відповідали на запитання.

Під час заходу учні переглянули слайд-інформацію про цікаві факти з історії української мови.

Проведена зустріч допомогла зрозуміти, що питання мови – це одне з ключових питань існування держави Україна. Було підкреслено, що завдання кожного з нас дбати про рідну мову, користуватись нею у повсякденні, пробуджувати в молоді любов до неї.

Кiлькiсть переглядiв: 44