Публічна бібліотека - інформаційний центр громади

2019-05-10

/Files/images/Чорн.JPG

«Публічна бібліотека – інформаційний центр громади»

Нещодавно в Центральній районній бібліотеці КЗ БРР «Броварська РЦБС» відбувся плановий семінар-практикум для бібліотекарів Броварського району на тему «Публічна бібліотека - інформаційний центр громади».

Розпочався семінар з години пам’яті, присвяченої 33 річниці аварії на ЧАЕС «Відлуння Чорнобиля», підготовленої бібліотекарем Требухівської бібліотеки-філії №8, поетесою Надією Кольцовою за участю учнів Требухівської ЗОШ І-ІІІ ст. Сергія Сапоненка та Катерини Артюх.

Далі робота продовжувалась за планом. У вступному слові до семінару директор КЗ БРР «Броварська РЦБС» Людмила Кошелєва окреслила основні інформаційні питання.

Володимир Таргоня, методист ЦРБ, у своїй доповіді «Робота бібліотек з інформаційними джерелами» охарактеризував історію зв’язків бібліотеки й архіву та особливості роботи з різними джерелами інформації. Також Володимир Таргоня доповів про участь працівників ЦРБ КЗ БРР в проекті «НепрOSTі листи – пошук адресатів», приуроченому до 75 річниці визволення Київської області та присвяченому фонду Р 4826 архіву Київської області (листи остарбайтерів).

Сергій Лисенко, методист І категорії ЦРБ, проінформував про план роботи бібліотек КЗ БРР «Броварська РЦБС» на ІІ квартал 2019 року, про заходи до 33 річниці Чорнобильської катастрофи, вшанування героїв – чорнобильців та відзначення 74 річниці перемоги у Другій світовій війні.

Також Сергій Лисенко поділився власним баченням напрямків розвитку бібліотечних закладів «Сучасна бібліотека, якою ми її бачимо»,

проблемами, що стоять перед бібліотечними закладами району, шляхами їх вирішення.

Софія Погорельска, головний бібліотекар відділу ОВЄФ та МБА ЦРБ, розповіла про особливості систематизації за УДК фонду рідкісних та цінних видань, провела аналіз списання застарілої літератури у 2018 році.

Надія Музика, головний бібліограф ЦРБ, надала інформацію «Про заходи з увічнення пам’яті захисників України на період до 2020 року» та подякувала бібліотекарям району за допомогу в пошуку інформації по загиблих воїнах АТО.

В практичній частині семінару Інна Клеменюк, завідуюча відділом комплектування та обробки літератури ЦРБ, надала допомогу бібліотекарям району з питань списання літератури, провела консультацію відносно окремих особливостей порядку вилучення літератури з книжкового фонду.

Відбувся також обмін досвідом між бібліотекарями філій Броварської РЦБС.

Про кадрові питання проінформувала провідний фахівець кадрової служби Ольга Бабенко.

На завершення директор КЗ БРР «Броварська РЦБС» Людмила Кошелєва підбила підсумки семінару - практикуму.

В. Таргоня, методист ЦРБ

КЗ БРР «Броварська РЦБС»

Кiлькiсть переглядiв: 0