Українська книга в сучасному світі

2015-05-28

/Files/photogallery/8379/IMG_7249.JPG

Нещодавно Великодимирська селищна бібліотека-філіал № 2 щиро зустрічала гостей. В стінах книгозбірні проходив районний семінар-практикум для бібліотечних працівників Броварської централізованої бібліотечної системи на тему: «Читання української книги, популяризація української літератури: традиції та новації»

Перед початком семінарських занять слухачів привітав Великодимерський селищний голова Бочкарьов А.Б., який відзначив завдання та значну роль книги, бібліотеки в житті місцевої громади.

Своїм досвідом роботи поділилася з колегами завідуюча Великодимирською бібліотекою-філіалом Рубанка Г.М.. Вона розкрила тему: «Популяризація творів української літератури в селищних, сільських бібліотеках-філіалах» та наголосила, що головним чинником, що сприяє зростанню ролі української книги, є своєчасне поповнення книжкового фонду новою українською книгою, співпраця з громадою, читачами, учнями. З цією метою, для популяризації української літератури, як класичної, так і сучасної, створено у бібліотеці любительське об’єднання Театр книги «Дивослово», мета якого - виховання любові до книги, рідної мови, толерантності спілкування.

Було визначено, що на розвиток нової української літератури значно вплинула творчість Тараса Григоровича Шевченка, утвердивши в ній загальнолюдські демократичні цінності. Свою майстерність продемонстрували учасники Театру «Дивослово» в літературній театралізованій подорожі «Броварськими шляхами Кобзаря» (інсценізовані твори «Мені тринадцятий минало» - Юрій Карпець, Марина Євтушенко; «Варнак» - Богдан Гучак; «Русалочка» - Юлія Трохимець, Марина Євтушенко, Яна Зарудна, Валерія Мельник, Юрій Карпець) та інші твори.

З методичними консультаціями виступили працівники Броварської ЦБС: «Читання української книги: традиції, новації, завдання та перспективи» (методист І категорії методично-бібліографічного відділу Броварської ЦРБ Шаповал О.І. Було надано ряд методичних порад Кальченко О.М. – завідуючою методично-бібліографічним відділом Броварської ЦРБ, Проскурнею О.А – бібліографом I категорії відділу обслуговування Броварської ЦРБ та вирішено різні організаційні питання з бібліотечними працівниками ЦБС.

Підсумки проведеного семінару підвела директор Броварської ЦБС Кошелєва Л.В., яка високо оцінила роботу Великодимирської селищної бібліотеки-філіала № 2 та її працівників Г.М. Рубанки та Н.А. Терлюк у популяризації української книги і книгочитання серед населення. Грамотами Централізованої бібліотечної системи відділу культури Броварської РДА були нагороджені учасники Театру книги «Дивослово» - Юрій Карпець, Юлія Трохимець, Богдан Гучак, Марина Євтушенко, Яна Зарудна, Валерія Мельник та керівник – Галина Рубанка.

Учасники семінару поклали квіти до підніжжя пам’ятника генію України Т.Г. Шевченку в центрі селища та сфотографувались на згадку.

Свої думки про роботу Великодимерської бібліотеки-філіалу№ 2 та організацію семінару з оцінкою «відмінно» висловили завідуючі Гоголівської бібліотеки-філіалу № 4 Таран Н.С., Шевченківської бібліотеки-філіалу № 29 Хвостик В.З., Зазимської бібліотеки-філіалу № 12 Барбон А.М., Руднянської бібліотеки-філіалу № 20 Нерейко А.Б. та побажали працівникам книгозбірні подальших успіхів і процвітання в поширенні авторського та народного слова.

Слухачі семінару-практикуму роз’їжджались по домівках задоволені, поповнивши свої записники новими темами, цитатами, назвами книжкових виставок і, взагалі, новими професійними враженнями та знаннями.

Кiлькiсть переглядiв: 0