Ми - роду козвцького діти, землі української цвіт"

2019-10-18

/Files/images/P1000198.JPG

«Ми роду козацького діти,

Землі української цвіт»

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Усі ці свята виникали послідовно і дуже тісно між собою пов’язані.

Перше – Свято Покрови Божої матері. Його вважають одним із найбільших свят в Україні.

Друге – День українського козацтва, а третє свято наймолодше – День захисника України.

Зі святом Покрови співпадає святкування Дня Українського козацтва. Вважалося, що Божа Матір була покровителькою усього українського козацтва. Тому на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрови Богородиці.

Покрова ще з козацьких часів була святковим днем для захисників Вітчизни. Тому День захисника України почали відзначати, започаткувавши у 2014 році.

11 жовтня 2019 року Центральна районна бібліотека КЗ БРР «Броварська РЦБС» під час урочистостей, присвячених Дню захисника України та Дню Українського козацтва, в Броварській районній державній адміністрації розгорнула книжково-ілюстративну виставку «Ми роду козацького діти, землі української цвіт».

Представники бібліотеки Шаповал Ольга Іванівна та Бабіч Тетяна Євгенівна запропонували ознайомитися з такими рубриками виставки, як: «Козацтво – світла сторінка історії», «На захист єдиної України», «Воїни світла і добра», «Літературне слово про воїнів».

І-а рубрика «Козацтво – світла сторінка історії» знайомить оточуючих з історією виникнення Українського козацтва, з його постатями та цікавими ілюстраціями, а саме книгами: «Історія українського козацтва», «Козаччина» «Січ-мати», Бачинська О. «Козацтво в «післякозацьку» добу української історії», Антонович В. «Коротка історія Козаччини» та ін.

«На захист єдиної України» - ІІ рубрика. На ній можна побачити відбірку книжок таких, як: «Таємниці бойових мистецтв України»

Каляндрука Т., «Козацька педагогіка» Кириченка О., «Бойовий Гопак і основи захисту Вітчизни» Пилата В. та ін. Завдяки цим матеріалам усі, хто зацікавився, можуть вивчити техніку гопака та славних козаків.

У ІІІ-й рубриці «Воїни світла і добра» представлені світлини наших славних, в тому числі і полеглих захисників, які рятували та захищають нашу землю.

Останньою й завершальною рубрикою є «Літературне слово про воїнів». Усі бажаючі мали змогу познайомитися з українською літературою про козаків й про теперішніх захисників: Кащенко А. «Оповідання про славне Військо Запорозьке низове», Рутківський В. «Джури козака Швайки», «Поле битви – Україна», Пригара М. «Козак Голота», Буркат В. «Оригінальні козацькі прізвища» та ін.

Родзинкою цієї виставки став перелік прізвищ та імен Броварської козацької сотні, де можна знайти своїх давніх родичів-козаків.

Бібліотекарі вітали наших Броварських захисників та фотографувалися з ними на згадку про зустріч.

Найактивніші взяли участь у вікторині «Чи ти справжній козак?» та відповіли на такі запитання, як: «Хто був першим кошовим Запорізької Січі?», «Види зброї запорізьких козаків?», «Як у дерев’яному відрі зварити юшку?» та ін.

Запрошуємо усіх до нашої книгозбірні!

Кiлькiсть переглядiв: 0