Плекали мову в "Дивокраї"

2019-11-14

«Плекали мову в «Дивокраї»

9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. «Як про духовну зрілість окремої особи, так і про зрілість цілого народу судять найперше з культури його літературної мови», – писав Іван Огієнко.

Напередодні свята у приміщенні Броварської Центральної районної бібліотеки відбулося засідання дитячого краєзнавчого клубу «Дивокрай» під керівництвом Тетяни Бабіч. Тема зустрічі – «У царстві рідної мови».

Активними учасниками зустрічі були учні 2-3 класів Броварської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6. Для другокласників та третьокласників цього дня були поведені два окремі заходи. На початку зустрічі Тетяна Євгеніївна ознайомила школярів із цікавими фактами з історії української мови. А далі на дітей чекав справжній мозковий штурм. Під керівництвом ведучої заходу школярі грали у тематичні ігри, відгадували загадки, пояснювали значення сталих народних виразів («води в рот набрати» – мовчати, «побити глечики» – посваритися), виконували завдання на уважність, збагачували своє мовлення новими словами. «Мовчить, а сто дурнів навчить. Що це?» – «Книжка!» – радісно вигукували діти відповіді на запитання.

Наприкінці зустрічі працівники читальної зали ознайомили учнів із виставкою «Плекатимеш мову – цвістимуть слова». На стенді представлені словники, посібники, довідкові видання для вивчення та вдосконалення української мови, зразки статей із періодики, що стосуються культури мовлення та виховання дітей українською мовою, і, звичайно ж, найкращі зразки художнього слова: збірник «Джерело української класики» з творами Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки та інших класиків української літератури, поетичні збірки «Поезії та поеми» Андрія Малишка, «Мадонна перехресть» Ліни Костенко, «Поезії» Ігоря Калинця.

На прощання діти щиро подякували за проведену зустріч, а бібліотекарі запросили їх приходити частіше та долучатися до роботи аматорських клубів, що діють у бібліотеці.

Кiлькiсть переглядiв: 0