До 140-річчя з дня народження поета Григорія Чупринки

2019-11-22

/Files/images/Чупр.JPG

«До 140-річчя «метеора» української поезії Григорія Чупринки»

20 листопада 2019 року у читальній залі Центральної районної бібліотеки КЗ БРР «Броварська РЦБС» відбувся захід до 140-річчя від дня народження поета Григорія Чупринки.

Гостями заходу стали читачі майже всіх вікових категорій. Послухати про життя та творчість поета-земляка з Броварщини (Григорій Чупринка народився у селі Гоголів) прийшли учні 4-Є класу Броварської ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 під керівництвом своєї вчительки та учасниці літературно-мистецького об’єднання «Криниця» – Тамари Станіславівни Петренко. Гостями заходу були й інші учасники «Криниці» – Раїса Щербакова-Кайдан, Валентина Ковалівська, Світлана Клочко, Олег Жерибор, Любов Вронська, а Марія Овдієнко виступила окремо як старший науковий співробітник Броварського краєзнавчого музею та співавтор книжки «Дума про Оглав».

На початку заходу гості прослухали запис пісні Олександри Малаш на слова Григорія Чупринки «Рідний край». Слова звучали актуально, ніби написані щойно. Школярі читали твори Чупринки, які вивчили заздалегідь, що додало зустрічі ще більшої емоційної наснаженості. Марія Овдієнко розповіла про досліджені сторінки життя поета і «білі плями», які поки що залишаються у його біографії, про сім’ю Чупринки, дитинство, юність та зрілість, про запальний характер та громадянську позицію, про те, як трагічно обірвалося його життя – «розстріляним Відродженням». Згадала Марія Григорівна й про премію ім. Г.Чупринки, яку їй свого часу вдалося запровадити для творчих людей Броварів та Броварщини, про лауреатів премії та журі, до складу якого входив дисидент Євген Сверстюк.

Наприкінці зустрічі гості щиро дякували за проведений захід. Школярі мали невелику екскурсію бібліотекою, яку провела Ольга Іванівна Шаповал. Гості зі школи залишили запис у книзі відгуків бібліотеки та обіцяли приходити ще.

Вшанування пам’яті Григорія Чупринки триватиме у Броварах та Броварському районі.

Кiлькiсть переглядiв: 0