Чорноволівські читання

2019-12-24

/Files/images/0104.JPG

Чорноволівські читання:

«Україна починається з тебе»

20 грудня 2019 року у читальній залі Центральної районної бібліотеки відбулася зустріч, присвячена пам`яті В`ячеслава Максимовича Чорновола –лідера Народного Руху України, публіциста, дисидента, політв`язня.

На початку виступила організатор заходу, бібліотекар Ольга Іванівна Шаповал. Вона коротко розповіла присутнім про сім`ю та передумови формування патріотичного світогляду В`ячеслава Чорновола. Викладач Калинівської дитячої школи мистецтв, бандуристка Світлана Бахметова виконала музичний епіграф до зустрічі – пісню «Ой у лузі червона калина». Ця пісня січових стрільців була однією з улюблених у В`ячеслава Чорновола. Саме під цю пісню до сесійної зали Верховної Ради вперше внесли синьо-жовтий прапор у 1991 році.

Потому Ольга Шаповал передала слово запрошеним на захід Андрієві Ніцою – кандидату історичних наук, громадсько-політичному діячу та Ларисі Ніцой – письменниці, громадській діячці. Слухачам провели історичний екскурс у часи Радянського Союзу, в атмосферу, в якій формувався дисидентський рух, громадського-політичну ситуацію під час Перебудови та після проголошення незалежності України. Присутнім надали факти і водночас теми до роздумів: чому ж свого часу Чорновола не обрали президентом, не підтримали його програму і вектор розвитку країни та чому ж боялися його і знищили вже у незалежній Україні?

У розмові протягом заходу дійшли висновку, що гасло «Україна починається з тебе» – надзвичайно актуальне сьогодні. Кожен із нас може зробити свій внесок у захист і розвиток своєї країни. Важливо не опускати руки, виховувати наступні покоління, адже цілком можливо, що у якійсь із шкіл зараз навчається майбутній президент України.

Ще одним музичним дарунком для гостей був виступ дуету «Кралечки» з піснею «Добрий ранок, матусю Україно…». А підсумувала вшанування В`ячеслава Чорновола Світлана Бахметова виконанням під бандуру «Боже великий, єдиний…» (слова О. Кониського, музика М.Лисенка).

Кiлькiсть переглядiв: 0