Щирий дарунок від творчих бібліотекарів

2020-02-12

Щирий дарунок від творчих бібліотекарів

До 395-річчя від дня народження народної піснярки Марусі Чурай (Марії Гордіївни Чурай) у відділенні стаціонарного догляду КЗ БРР «Броварський районний центр соціального обслуговування» , що у селі Гоголів на Броварщині, відбувся тематичний для підопічних цього закладу.

Творчу зустріч спільними зусиллями організували працівники КЗ БРР «Броварська РЦБС» (директор Кошелєва Л.В) та КЗ БРР «Броварський районний центр соціального обслуговування» (директор Козьменко Т.П.). Заклади плідно співпрацюють та обмінюються досвідом роботи.

Слухачі – люди поважного віку – занурилися у романтичну й трагічну історію життя Марусі Чурай, яку розповіла їм бібліотекар Центральної районної бібліотеки Ольга Шаповал. Присутні дізналися про любов Марусі та зраду її коханого Гриця, випадкове його отруєння, звинувачення у вбивстві та суд над Марусею, несподіване її помилування і подальший відхід піснярки від музики та мирського життя. Біографія Чурай нерозривно пов’язана з піснями, які виконали для присутніх викладач КЗ БРР «Школа естетичного виховання» (Дитяча школа мистецтв) Світлана Бахметова, вихованки Дитячої школи мистецтв – дует «Кралечки», композитор Володимир Ілемський, ансамбль бібліотекарів КЗ БРР «Броварська РЦБС» (Ганна Унгуряну, Тетяна Бабіч, Олена Терзієва, Анастасія Барбон), а сольним виконанням пісні «Чураївна» порадувала Оксана Корнійко (с.Требухів). Лунали пісні Марусі Чурай, які вже звикли вважати народними: «Віють вітри…», «Посіяла огірочки», «Один місяць сходить…», «Сидить голуб на черешні», «Ой не ходи Грицю» та інші. Глядачі, поринувши подумки у свою молодість, підспівували виконавцям, що було особливо зворушливо.

Також до ювілейної дати працівники Гоголівської бібліотеки-філії облаштували у приміщенні центру тематичну виставку «Дівчина з легенди», з якою могли ознайомитися всі охочі.

Наприкінці заходу творчим бібліотекарям щиро дякували та запрошували приїздити до закладу ще.

Кiлькiсть переглядiв: 0