Про незагоєні рани Афгану

2020-02-21

Про незагоєні рани Афгану

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і дати виведення радянських військ із Афганістану у Броварській Центральній районній бібліотеці відбулася година-реквієм, яку провела бібліотекар Ольга Шаповал. Гостями були учні 8 класу Броварської ЗОШ №6.

Ведуча заходу розповіла про історичні передумови війни в Афганістані: угоду «Про Дружбу, добросусідство та співпрацю» між тодішнім СРСР і Афганістаном, а потім – «допомогу та підтримку» від радянських військ, які опинилися у чужій, незнайомій країні, на не своїй війні. Спочатку можновладці полум`яно розповідали військовим про інтернаціональний обов`язок, який вони мають виконати, а потім цинічно відвернулися від проблем тих, які повернулися, та від горя сімей загиблих. Полеглі потребують нашої пам`яті, живі – розуміння та співчуття.

Із Броварів та району в Афгані загинули: Олександр Білан (м. Бровари), Сергій Кримець (с. Богданівка), Сергій Басов (с.Красилівка), Олександр Савченко (с.Літки), Анатолій Кулініч (м.Носівка, Чернігівщина, але згодом, після загибелі сина, його батьки переїхали на Броварщину, в с.Шевченкове). Їх та всіх загиблих у цій страшній війні вшанували хвилиною мовчання.

Здавалося б, «афганці», які не вже зможуть забути минуле, більше ніколи не візьмуть до рук зброї. Проте багато з них у нелегкі часи для незалежної України вийшли на Майдан, а потім вирушили добровольцями на Донбас. Адже для них це була справа честі.

Музично оформили захід учні Світлани Бахметової (КЗ БРР «Школа естетичного виховання») . Гліб Грабовий виконав під бандуру українську козацьку пісню «Гей, соколи» в обробці М. Горішної, Людмила Михед – українську народну пісню «Ой, не плавай, лебідонько» (присвятила жінкам, які також брали участь у бойових діях). Кіріл Циганков заспівав для присутніх «Сон солдата» (слова Наталії Кащенко з с. Бобрик на Броварщині, музика – Світлани Бахметової) та «Я тебе ненавиджу, війна» (музика Олександра Злотника, слова Степана Галябарди).

Крім того, присутні ознайомилися з виставкою «Час і досі не загоїв рани», присвячену пам`яті учасників бойових дій на території інших держав. До уваги відвідувачів представлені видання:

Білобров О. На межі можливого: повість/Олекса Білобров. – К.: Грані-Т, 2011. – 232 с.

Гай А. На тих афганських рубежах (З блокнота військового журналіста): збірник документальних оповідань. – Біла Церква: Кооперативне видавництво «Буква», 1991. – 128 с.: іл..

Красюк В. Память – энергия вечности. – К.: ВАТ «Київська правда». – 2005. – 528 с.

Стовба А. Мама, я вернусь…– К.: Рад.школа, 1987. – 104 с.

Кiлькiсть переглядiв: 0