Семінар в ЦРБ

2020-02-25

Обмін досвідом на семінарі

у Броварській Центральній районній бібліотеці

19 лютого у приміщенні Броварської Центральної районної бібліотеки відбувся семінар-практикум для бібліотечних працівників ЦРБ, бібліотек-філій КЗ БРР «БРЦБС» та бібліотек ОТГ. Тему практикуму визначили як «Формування національної свідомості як важливого чинника патріотизму користувачів сучасної бібліотеки» (на виконання Указу Президента України «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки від 13.10.2015 №580/2015).

Умовно семінар можна розділити на три частини. Після вступного слова директора КЗ БРР «Броварська РЦБС» щодо важливості означеної теми розпочалася творча частина практикуму. Бібліотекар Броварської Центральної районної бібліотеки Ольга Шаповал виступила з розповіддю про життя та долю напівлегендарної авторки пісень « «Пісня в душу перелита»: патріотичні почуття в творах Марусі Чурай, народної піснярки» (до 395-річчя від дня її народження). На заході з музичним вітанням виступив дует «Кралечки» з піснею «А ми дівчата з України». Доповнили ж розповідь Ольги Шаповал піснями на слова Марусі Чурай викладач КЗ БРР «Школа естетичного виховання» Світлана Бахметова, ансамбль бібліотекарів ЦРБ (Олена Терзієва, Ганна Унгуряну, Тетяна Бабіч, Анастасія Барбон) та керівник ансамблю, композитор Володимир Ілемський. Лунали твори, що запали всім у душу: Віють вітри», «В кінці греблі шумлять верби», «Ой не ходи, Грицю», «Посіяла огірочки» та інші. Цю частину заходу підсумувала Ганна Унгуряну, заступник директора КЗ БРР «Броварська РЦБС», сольним виконанням пісні «Чураївна».

Бібліотекарі продовжили обмін досвідом на тему патріотичного виховання у форматі доповідей. Виступили: Надія Музика, головний бібліограф ЦРБ з рекомендаціями щодо проведення заходів патріотичного спрямування з молоддю в бібліотеках району («Героїко-патріотичне виховання в бібліотеках») ; Олена Терзієва, бібліотекар ІІ категорії ЦРБ, яка наголосила на важливості виховання патріотизму у роботі з юнацтвом та молоддю; Сергій Лисенко, методист І категорії методично-бібліографічного відділу ЦРБ, який також надав свої пропозиції та зауваження з теми. Свої напрацювання виклали у доповідях Наталія Щербак, завідуюча бібліотекою-філією №21 (с.Світильня), Галина Зінченко, бібліотекар бібліотеки-філії №15 (с.Красилівка) та Світлана Кеуш, завідуюча бібліотекою-філією № 1 (с.Богданівка).

У «Різному» свої рекомендації щодо проведення запланованих заходів надали заступник директора КЗ БРР «Броварська РЦБС» Ганна Унгуряну та завідуюча відділом обслуговування ЦРБ Лідія Стрельченко. Щодо обробки та списання літератури проконсультувала присутніх завідуюча відділом комплектування та обробки літератури ЦРБ Інна Клименюк. Бібліотекар ЦРБ Ольга Шаповал надала консультації з проведення районного літературного конкурсу «Письменницька ватра початківців Броварщини».

Наприкінці семінару бібліотекарі прослухали лекцію запрошеної на захід спеціалістки з пенсійного накопичення Тетяни Лазоренко, яка розповіла про пенсійну реформу, про особливості , можливості та «підводні камені» накопичень «на старість», докладніше зупинившись на поясненні принципів роботи інвестиційно-страхових компаній. Така лекція з фінансової грамотності була надзвичайно актуальною для всіх присутніх.

Семінар минув цікаво, насичено та з користю для фахівців бібліотечної сфери.

Кiлькiсть переглядiв: 0