Нові надходження

2020-03-16

Нові надходження: про Україну у світовому контексті

Броварська Центральна районна бібліотека продовжує знайомити читачів із новими надходженнями літератури до читальної зали. Цього разу добірка присвячена книжкам, завдяки яким читач зможе дізнатися більше про історію і культуру України та інших європейських країн, а також про історію України – у загальноєвропейському та світовому контекстах. Запрошуємо до пізнання.

Морис Я. Чому Захід панує – натепер /Оповіді з історії та що з них випливає щодо майбутнього. Видання друге. – К.:ТОВ «Видавництво «КЛІО»», 2018. – 784 с.

Відомий американський історик захопливо й невимушено розповідає власну концепцію розвитку світової цивілізації.

Палій О. Короткий курс історії України. – К.:А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018, вид.3-тє. – 464 с., іл..

«Історія надихає. У вас ніколи не опустяться руки, коли ви дізнаєтесь, що пережили ваші предки. Натомість не знати історії – означає назавжди лишатися вразливим, без досвіду», – пише автор.

Шарий А., Шимов Я. Коріння та корона. Нариси про Австро-Угорщину: доля імперії /ДІПА – К., 2018. – 496 с.

Книга про долю Австро-Угорської імперії, століття тому – другої за площею та третьої за чисельністю населення країн Європи, на території якої тепер розташовано тринадцять незалежних держав.

о. Мицик Ю., Плохій С. Як козаки Україну боронили. – К.: ТОВ «Видавництво «КЛІО»», 2018. – 368 с., іл..

Книжка містить захоплюючу науково-популярну розповідь про виникнення українського козацтва, його розквіт і занепад.

Рубрук Вільгельм де. Подорож у східні краї/Переклад з латинської: А.Содомора. – Львів: Апріорі, 2018. – 240 с.: іл..

У книзі представлено опис подорожі фламандського монаха-францисканця Вільгельма де Рубрука до столиці Монгольської імперії Каракорума, яку мандрівник здійснив у 1253-1255 рр., виконуючи доручення короля Людовіка ІХ Святого. Книга містить важливі географічні та етнографічні відомості про Крим, степове Причорномор`я, Кавказ. Малу та Центральну Азію.

Содомора А. Історія одного перекладу, або Моя перша книжка. – Львів: Літопис, 2017. – 292 с.

У книзі – розповідь про вихід у світ українського перекладу новознайденої тоді комедії давньогрецького драматурга Менандрар «Відлюдник» (1962); про тих, хто сприяв перекладачеві і в праці над його першою книжкою, і в її опублікуванні; тут – роздуми про переклад, про слово загалом, про вічне.

Ґейман Н. Скандинавська міфологія/Ніл Ґейман; Пер. з англ. М. Бакалова. – К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2018. – 256 с.

Автор представляє дивовижний переказ величних скандинавських міфів, стародавніх історій півночі.

Ґаусс Карл-Маркус. Європейська абетка. – Переклад з німецької Юрка Прохаська. – Чернівці: Книги – ХХІ, 2018. – 192 с.

У «Європейській абетці» Карл-Маркус Ґаусс доти іронічно перевертає з боку на бік понад 30 понять, поки вони не зрадять свого прихованого значення – це справжній підручник для скептичних європейців. Запрошення до мандрівки континентом, незвіданим і суперечливішим, ніж підозрюють ті, хто невпинно про нього розводиться.

Два століття – одна війна: Поєднані. Київщина у боротьбі за волю України ХХ-ХХІ ст./Заг. редакція та упорядкування: Сергій Репік. – К.:УВС, 2018. – 104 с.

Ця книга – збірка історій людей, що стали на захист української землі протягом двох століть ХХ-ХХІ, і були ПОЄДНАНІ однією метою – здобуттям Української Державності.

Турунен А. Забуті історії міст: як багатство та культурний розвиток здобуваються толерантністю/ Арі Турунен; пер. з фінськ. С. Цисаревої. – Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2018. – 280 с., 8 с. кольор.вкл.

Книжка відомого фінського соціолога та письменника – це захоплююча подорож сторінками історії дев`яти великих міст світу, починаючи від VІІ ст. до н.е. і закінчуючи сучасною добою. Мілет і Александрія, Паталіпутра, Багдад і Ханчжоу, Флоренція, Ісфахан, Амстердам і Сан-Франциско – усіх їх єднало одне: толерантність і відкритість до сприйняття іншості, що уможливили заможне життя та культурний поступ.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани/за ред. Умберто Еко; пер.з італ. О.В.Сминтини, С.А.Кулініч, О.А.Юдіна, Ю.В.Григоренко, Г.В.Рудницької, О.С.Гавенко, Е.А.Стасенко, Т.М.Поклад, Д.Ю.Кондакової, І.М.Потапової. – Харків: Фоліо, 2018. – 698 с.: іл..

Проект «Історія європейської цивілізації» охоплює період від античних часів до ХХ століття і поділений на три основних блоки: Античність: Рим, Греція, Близький Схід; Середньовіччя: Раннє середньовіччя, Високе Середньовіччя, Пізнє середньовіччя, XV століття; Сучасність: XVI – XX століття. Том «Середньовіччя…» охоплює величезний період – від падіння Західної Римської імперії до епохи Ренесансу.

Кiлькiсть переглядiв: 0