До ювілею Томаса Гарді

2020-06-10

/Files/images/Гарді.JPG

До ювілею англійського письменника і поета Томаса Гарді

Англійський письменник і поет Томас Гарді народився 2 червня 1840 року в селі Верхній Бокгемптон поблизу Дорчестера, графство Дорсет. Навчався у церковній школі. Став учнем одного з місцевих архітекторів. Протягом п’яти років навчався у дорчестерській фірмі. Переїхав до Лондона, де проходив навчання у Королівському коледжі та був взятий на роботу архітектором. Опановував мистецтво відновлення церков. Вивчав живопис, самотужки вчився грецької мови та латини.

По поверненні у Дорчестер закінчив свій перший роман, але не знайшов видавця, а потім знищив рукопис. Наступний роман «Відчайдушні кошти» був надрукований у 1871 році анонімно.

У 1874 році одружився зі своєю обраницею, Еммою. Десять наступних років, прожитих у Дорсеті та Лондоні, стали дуже продуктивними для Гарді як письменника.

У 1912 році його дружина помирає від серцевого нападу. Відтоді він відійшов від прози, писав вірші та поеми. Проте у 1913 році вийшла його збірка оповідань «Людина, що змінилася».

Повторно одружився з письменницею Флоренс Дагдейл, з якою прожив до самої своєї смерті у 1928 році. Тіло Томаса Гарді поховане у Вестмінстерському абатстві, а серце – у могилі першої дружини, Емми.

У Броварській Центральній районній бібліотеці доступні такі книжки письменника:

Гарді Т. Під деревом зеленим, або Меллстокський хор: сільські етюди в дусі голландської школи/Томас Гарді; пер. з англ. Марії Головко. – К.: Знання, 2015. – 206 с. – (English Library).

Гарди Т. Избранные произведения. В 3-х томах. – Пер.с англ. – М.: Худож. лит., 1989.

Гарді Т. Подалі від шаленої юрми: Роман/ Томас Гарді; пер. з англ. Д. Троценко. – К.: 2015. – 512 с.

Гарди Т. Тэсс из рода д`Эрбервиллей; Пер. с англ. А.В. Кривцовой. – М.: Правда, 1983. – 432 с., ил.

Екранізації творів Томаса Гарді:

«Тесс» (1979) – за романом Томаса Гарді «Тесс із роду д`Ербервіллів»

«Золотий пил» (2000) – за романом «Мер Кестербріджа»

«Красуня з нетрів» (2011) – ще одна екранізація роману «Тесс із роду д`Ербервіллів»

«Подалі від шаленої юрми» (2015) – за однойменним романом

Кiлькiсть переглядiв: 0