До дня народження А. де Сент-Екзюпері

2020-06-27

«Те, чого не побачиш очима»

29 червня увесь світ святкує день народження відомого французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері.

Втративши в чотирирічному віці батька, він ріс лише з матір’ю, яка всіляко підтримувала і розвивала синові захоплення. Антуан був непосидою і мрійником. Придумував ігри, складав казки, писав вірші, малював, грав на скрипці, вічно щось креслив і майстрував.

Закінчивши школу, Антуан надумав стати морським офіцером, але, вступаючи до військово-морського училища, провалився на іспиті з літератури.

Екзюпері стає студентом Академії мистецтв, вивчає архітектуру, проте, це не дає йому справжнього задоволення.

Він кидає академію і йде до війська. Служить рядовим авіаційного полку, а у вільні години бере платні уроки в цивільних льотчиків, які вчать його літати на старенькому літаку. Авіація назавжди входить в життя Екзюпері.

Невдовзі він стає військовим льотчиком, але зазнає першої тяжкої аварії, і його комісують.

З початком Другої світової війни письменник зголошується до армії. Комісія визнає його непридатним до польотів, але ціною неймовірних зусиль Сент-Екзюпері добивається свого і знову стає військовим льотчиком.

Друзі згадували, що в останній його рік небезпека була йому потрібна, «як таблетка знеболювального». Перед своїм останнім польотом залишив записку: «Якщо мене зіб'ють, я абсолютно ні про що не жалкую…»

У липні 1944 року вирушив у бойовий виліт, з якого не повернувся. Того часу був визнаний таким, що зник безвісти.

Його літак знайшли 2004 року.

Броварська центральна районна бібліотека пропонує ознайомитися з книжкової виставкою "Те, чого не побачиш очима" (до 120-річчя від дня народження Антуана де Сент-Екзюпері (1900-1944), французького письменника).

Пориньте у захоплюючий, фантастичний та пригодницький світ Антуана де Сент-Екзюпері.

Кiлькiсть переглядiв: 0