Українські миротворці

2020-07-17

/Files/images/миротворці.JPG

«На сторожі миру у світі».

Починаючи з 1992 року Збройні сили України беруть участь у миротворчих операціях під егідою ООН, НАТО та інших міжнародних організацій. У військових операціях взяло участь 44 000 українських військовослужбовців, 55 з них — загинуло.

Українці брали участь у миротворчих операціях ООН і за часів СРСР, хоча, зазвичай, цих громадян України не зараховують до офіційної статистики, на відміну від країн СНД.

Наразі Збройні сили України беруть участь у трьох миротворчих операціях. У лютому 2018 року було сповіщено про завершення дії українського контингенту в Ліберії.

Наприкінці 2012 року колективом небайдужих офіцерів ЗС України під керівництвом полковника запасу Сергія Грабського було засновано Всеукраїнське об'єднання «Союз учасників миротворчих операцій» яке об'єднало у своїх лавах учасників операцій з підтримки миру під егідою ООН, НАТО, ОБСЄ та інших міжнародних організацій з метою визначення статусу цієї категорії, та гарантій їх соціального захисту.

13.06.2013 року під керівництвом полковника Олексія Савича (командир 11-го батальйону територіальної оборони «Київська Русь») було створено Громадську спілку «Всеукраїнське об'єднання Федерація організацій миротворців України», яка об'єднує громадські організації учасників та ветеранів операцій з підтримання миру. Членство у Федерації широко представлено громадськими організаціями та фізичними особами, які є діючими та колишніми співробітниками (військовослужбовцями) ЗСУ, МВС, МЗС, СБУ, ДПС та ін.

Тому 15 липня 2020 року Броварська центральна районна бібліотека підготувала інформ-виставку «На сторожі миру у світі» (до Дня українських миротворців), де ви можете ознайомитися з такими темами, як: «Миротворчі місії України», «Українські миротворці в Африці», «Українські миротворці в Іраку» та ін.

Викладку прикрасили цікаві кольорові ілюстрації на дану тематику.

Нехай буде затишок у ваших оселях, мир на всій Землі та чисте й світле небо над головою!

Кiлькiсть переглядiв: 0