«Із сім’ї народів»

2020-08-09

/Files/images/Із сім\'ї народів.jpg

Міжнародний день корінних народів світу — щорічний день солідарності з корінними народами, що відзначається 9 серпня, відповідно до резолюції Генеральної асамблеї Організації об'єднаних націй №49/214 від 23 грудня 1994 року. З 2014 року Україна разом з Канадою приєдналась до Декларації ООН з прав корінних народів.

В Україні корінними народами є кримські татари, караїми та кримчаки. Проблематика визначення їхнього статусу актуалізувалася з початком російської агресії. Вторгнення російських військ в Україну у лютому 2014 р. і триваюча окупація Криму істотно загострили проблему забезпечення прав кримськотатарського народу як корінного народу України.

У постанові №1140-VII «Про Заяву Верховної Ради України щодо гарантій прав кримськотатарського народу у складі Української держави» (від 20.03.2014) Україна гарантувала збереження і розвиток самобутності кримськотатарського народу як корінного народу.

МЗС активно взаємодіє з ООН, ОБСЄ і РЄ відповідно до міжнародно-правових зобов’язань України, зокрема: за ратифікованими Україною Декларацією ООН про права корінних народів, Європейською конвенцією з прав людини, Європейською соціальною хартією, Міжнародним пактом про громадянські та політичні права і Міжнародним пактом про соціальні, культурні та економічні права. Додаткові зусилля докладаються для визнання міжнародною спільнотою депортації кримських татар у 1944 р. геноцидом кримськотатарського народу.

У Центральній районній бібліотеці триває тематична виставка-огляд «Із сім’ї народів». Серед видань, представлених в огляді:

Дахно І. Історія країн світу: Довідник. – К.: Центр учбової літератури, 2007. – 816 с.

Палій О. Короткий курс історії України. – К.:А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018, вид. 3-тє. – 464 с., іл..

Кралюк П. Півтори тисячі років разом. Спільна історія українців і тюркських народів/ Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.: іл..

Крим. Impressionum terra. Фотоальбом. – К.: ТОВ «Новий друк», 2004. – 184 с.

Гроно. Кримський літературний альманах. – ГО «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім», ФОП Юрченко В.П. , 2018. – 144 с.

Кримськотатарські художники. Кінець ХІХ – початок ХХІ століття. Живопис, скульптура, графіка/ Автор-укладач І. Заатов. – Сімферополь: КРП «Видавництво «Кримнавчпеддержвидав», 2008. – 208 с.:іл. – Кримськотатарською, українською, російською та англійською мовами.

Мусаєва С. Мустафа Джемілєв. Незламний/ Севгіль Мусаєва, Алім Алієв. – Х.: Віват, 2017. – 272 с.: іл. – (Серія «Гордість нації»).

Макарчук С. Етнічна історія України: Навч. посіб. – К.: Знання, 2008. – 471 с.

Кiлькiсть переглядiв: 0