Всесвітній день гуманітарної допомоги

2020-08-18

/Files/images/Гуманіт.jpg

До Всесвітнього дня гуманітарної допомоги

"Герої гуманітарної допомоги"

Всесвітній день гуманітарної допомоги заснований Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я та іншими міжнародними організаціями, які привертають увагу до ролі гуманітарних працівників і згадують тих із них, хто загинув або отримав травми під час виконання своїх життєво важливих обов’язків. Цей День щороку відзначається 19 серпня відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES /63/139. Близько 78% міжнародної гуманітарної допомоги надходять через офіційні урядові організації, за рахунок від платників податків. Решта - від приватних і благодійних організацій, від благодійних фондів та від корпорацій.

Найбільшим урядовим донором є США, за ними - Великобританія. Приблизно одна шоста частина прямих іноземних інвестицій уряду Великобританії (не включаючи вклади, зроблені через Організацію Об’єднаних Націй і Європейський союз) використовуються на гуманітарну допомогу.

Конфлікти, стихійні лиха та інші надзвичайні ситуації постійно загрожують життю і здоров’ю багатьох мільйонів людей. Під час цих криз тисячі відданих справі гуманітарних працівників з багатьох країн світу докладають зусилля для сприяння постраждалим людям, підтримки місцевих органів управління в доставці необхідної допомоги.

В Україні цей день також має особливе значення. Починаючи з 2014 року та донині військовослужбовці Збройних Сил України разом із волонтерами продовжують надавати гуманітарну допомогу мешканцям населених пунктів так званої "сірої зони" на Донбасі.

У прес-огляді "Герої гуманітарної допомоги" у Центральній районній бібліотеці представлені матеріали, у яких ідеться про історію Всесвітнього дня гуманітарної допомоги, роз`яснення про законодавчу базу щодо одержання, надання та розподілу гуманітарної допомоги в Україні, а також тематичні фотоматеріали.

Кiлькiсть переглядiв: 0