Генрі Чарлз Буковскі

2020-08-16

/Files/images/БУКОВСКІ.jpg

"Дослідник людських характерів"

16 серпня 1920 року народився Генрі Чарлз Буковскі — американський поет, романіст, новеліст польсько-німецького походження. Буковскі був прибічником естетики так званої «натуралістичної» школи.

Після закінчення загальноосвітньої школи Генрі Чарлз навчається у Міському коледжі Лос-Анджелеса, на факультеті журналістики і англійської мови, який, однак, кидає, не закінчивши навчання. До військової служби визнаний непридатним через свою "антисоціальність". Перебивався випадковими підробітками, змінив багато місць роботи та професій, часто бідував, блукав країною. Водночас писав оповідання та вірші, які спочатку не хотів друкувати жоден журнал. Проте у 1944 році два оповідання опубліковані у журналах "Історія" та "Портфоліо".

Надалі перерва у творчості тривала аж 10 років. Знову - бродячий спосіб життя, постійна зміна місць роботи та підробітків, часом зловживання алкоголем, водночас - багато знайомств, вражень, набуття досвіду, що ляже в основу майбутніх творів.

Свій перший роман "Поштамт" Буковскі написав у 50 років. Крім того, були збірки поезій і оповідань та інші романи ("Фактотум", "Жінки", "Сендвіч із шинкою", "Голлівуд", "Макулатура").

Романи "Поштамт" і "Сендвіч із шинкою" у перекладі українською мовою представлені на книжковій виставці-презентації "Дослідник людських характерів" до 100-річчя від дня народження Чарлза Буковскі (1920-1994) у Центральній районній бібліотеці.

Кiлькiсть переглядiв: 0