Говард Філіпс Лавкрафт

2020-08-20

/Files/images/ЛАВКРАФТ_.jpg

«Автор світу міфів і жахів»


Говард Філіпс Лавкрафт (20 серпня 1890 — 15 березня 1937) — американський письменник, журналіст і поет, який писав у жанрах жахів та містики, поєднуючи їх в оригінальному стилі. Твори Лавкрафта виділяються в окремий піджанр — так звані лавкрафтівські жахи. Також він засновник вигаданого всесвіту міфів Ктулху.

Коли Говарду було три роки, його батько пережив нервовий зрив, після чого провів у психіатричній лікарні п`ять років до самої своєї смерті. Коли ж Лавкрафт був уже дорослий, така історія повторилася з його матір`ю – нервовий зрив та психіатрична лікарня до кінця життя. Очевидно, через спадкову схильність до таких зривів та депресій письменник потерпав від них протягом життя. Взагалі ж, він з дитинства мав слабке здоров`я, майже не спілкувався з однолітками, а розрадою була дідова бібліотека. Багато читав. Мав інтереси у різних галузях знань (література, хімія, астрономія, історія). Ще у шкільному віці самостійно почав видавати рукописні газети й часописи, що присвячував своїм науковим інтересам та дослідженням; це дуже схвалювалося вчителями.

Через стан здоров`я школу так і не закінчує. Спроба вступити до Університету Брауна закінчується невдачею. Лавкрафт веде усамітнений спосіб життя. Пише поезію, продовжує цікавитися астрономією. Видає власний журнал «The Conservative» (1915—1923). Пише прозу. Працює як журналіст.

У 1921 році у Бостоні на конференції журналістів-аматорів зустрічає свою майбутню дружину – Соню Гафт Грін. (Цікаво, що народилася вона у єврейській родині у містечку Ічня на Чернігівщині, на той час – Російська імперія). У 1924 році Говард і Соня побралися. А вже у 1929 році шлюб розпадеться.

Лавкрафт продовжує працювати як письменник-фантаст. Листується з молодими авторами. Подорожує історичними місцями. Пише наукові праці. Проте після самогубства Роберта Говарда, одного з найближчих друзів, з якими письменник листувався, у Лавкрафта починається депресія. Водночас прогресує захворювання, яке потім виявиться причиною його смерті, — рак кишківника.

Твори письменника десятки разів екранізувалися («Зачарований замок» (1963), «Нічна галерея» (серіал 1969-1973), «Реаніматор» (1985), «Книга мертвих» (1993), «Поклик Ктулху» (2005) та інші).

В огляді творчості «Автор світу міфів і жахів» до 130-річчя від дня народження Лавкрафта на абонементі Центральної районної бібліотеки представлені видання:
Лавкрафт Г. Ф. Зов Ктулху. Рассказы. Повести. – М.: Эскмо, 2011. – 608 с.
Лавкрафт Г.Ф. Полное собрание сочинений, Т.2. (Серия «Horror» №2). Пер. с англ. – М.: МП «Форум», 1993. –
576 с.
Кiлькiсть переглядiв: 0