«Поет совісті народу»

2020-10-23

/Files/images/ОЛІЙНИК.jpg

«Поет совісті народу»

Виставкою-присвятою «Поет совісті народу» згадала Центральна районна бібліотека Бориса Олійника - українського поета, письменника, перекладача, громадського діяча.

Борис Ілліч Олі́йник народився у с. Зачепилівка Новосанжарського району Полтавської області. Писати й друкуватися почав ще у школі. Після закінчення десятилітки в 1953 році вступив на факультет журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка, який закінчив у 1958 році.

З 1958 року був літературним працівником, завідувачем відділу республіканської газети «Молодь України». З 1962 по 1973 рік працював у журналі «Ранок». Пройшов шлях від кореспондента до головного редактора. Був заступником головного редактора журналу «Дніпро» та старшим редактором видавництва «Дніпро». З 1971 по 1974 рік — заступник голови правління Спілки письменників України. З 1974 по 1991 рік — завідувач відділу, член редколегії журналу «Вітчизна». З 1976 по 1991 рік — секретар правління Спілки письменників України та СРСР.. У 1999 році — голова Комітету з Державних премій України імені Т. Г. Шевченка в галузі літератури, журналістики і мистецтва при Раді Міністрів України.

Одинадцять років очолював парторганізацію Спілки письменників України і пишався тим, що за ці роки ніхто з письменників не був виключений з її лав або посаджений за ґрати. Борис Олійник — автор понад 40 книг, віршів, есе, статей, які друкувалися в Україні, в усіх республіках СРСР, перекладались російською, чеською, словацькою, польською, сербською, румунською, італійською та іншими мовами.

У 1987—2017 роках - голова Українського фонду культури. Герой України (2005). Почесний академік Академії мистецтв України. Член правління Національної спілки краєзнавців України (до 2016 р.). Народний депутат України 4-х скликань.

Помер 30 квітня 2017 року. Похований на Байковому кладовищі у Києві.

На слова Олійника написані пісні: «Віхола», «Мати сіяла сон», «Забіліли сніги», «Пісня про матір», «Спасибі, солдати», «Луна віків» та інші.

Кiлькiсть переглядiв: 0