Під небом невгасимої пам'яті

2015-08-12

/Files/images/rzn_foto/IMG_7450.JPG

«У безодні на краю,

Під прицілом дул ворожих,

Віру втратити свою

Не дай, Боже …»

Велична країна Україна. Наш народ вже в котре святкує річницю, відколи здійснилася споконвічна мрія українців - бути господарями на своїй землі. Це свято передає дух патріотизму та гордості за народ, який, вже пройшовши серйозні випробування та проходячи їх і зараз, створив свою незалежну державу і, наразі, відстоює її суверенітет та територіальну цілісність у боротьбі із зовнішньою агресією.

24 роки тому було започатковано нову епоху в житті славетного українського народу, законодавчо закріплено його вікові, демократичні прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання, культурного піднесення, що вистраждано поколіннями українців ще з часів розпаду Київської Русі. Та боротьба за розвинену європейську державу не припинялася. І понині не припиняються посягання на самостійність України.

Від початку свого існування Україна виступала як миролюбна держава, що шанує принципи та норми міжнародного права й прагне до мирного і взаємовигідного співробітництва з усіма членами міжнародного співтовариства. Україна стала першою в світі державою, яка добровільно відмовилася від потужного ядерного арсеналу, що залишився їй у спадок від Радянського Союзу. Протягом двох десятиліть українські військовослужбовці виступають активними учасниками практично усіх найважливіших міжнародних миротворчих місій.

А поки-що наші чоловіки зі зброєю в руках боронять спокій громадян і свою Батьківщину на сході країни від агресора, захищаючи незалежність і суверенітет, на ділі стверджуючи, що ми, українці, міцні духом і тілом. В мирний час вони змушені були взяти до рук зброю. Та прагнення бути вільними сильніше за зброю. Українські бійці – це інженери, водії, художники, вчителі, бізнесмени, фермери, робітники, студенти … А віра у свою правоту та перемогу робить наших військових витривалішими. Їхнім гаслом можна вважати слова одного з воїнів: «Допоки живий, виборюватиму волю України, бо я – чоловік, а отже – захисник Вітчизни. І цим усе сказано!» І немає на війні поняття віку. В одному строю поряд стоять і двадцятилітній юнак, і сивочолий чоловік, вони разом набувають воєнного досвіду, досвіду захисту держави.

Багато наших побратимів із Броварщини пройшли горнило цієї «неоголошеної війни», багато ще знаходяться на передовій, багато вже не повернуться до милих, рідних серцю домівок і залишаться в нашій пам'яті такими ж молодими і завзятими, якими їх проводжали рідні і друзі на захист суверенітету держави. Імена цих відданих патріотів, справжніх героїв, які пішли заради нас дорогою Безсмертя, кров'ю вписано в історію Придесення і серця вдячних громадян. Пам’ятаймо їх: Марченка Івана Миколайовича з с.Світильня, Топіху Андрія Олександровича з с.Гоголів, Грицая Олександра Васильовича з с.Семиполки, Щура Володимира Івановича з с.Зазим'я та Шевченка Віталія Федоровича з с.Рудня. Звитяга цих мужніх чоловіків є прикладом для всіх.

Не залишає без уваги воїнів територіальна громада Броварського району. Зусиллями мешканців сіл і селищ, підприємців і фермерів, збираються продуктові набори та інші потрібні речі. А стараннями волонтерів наші земляки отримують необхідне безпосередньо на передовій. Важливу роль у цьому процесі відіграє Броварський районний Громадський комітет сприяння українській армії, який очолює депутат Київської обласної ради Леонід Аронович Вайсфельд, сам колишній кадровий військовий, він досконало знає потреби військовослужбовців під час бойових дій. Також роботі цього комітету сприяють голови Броварської райдержадміністрації Володимир Олександрович Сінько та Броварської районної ради Сергій Миколайович Гришко, заступник голови райдержадміністрації Катерина Валеріївна Прянішнікова.

Долучилась до справи допомоги і Броварська централізована бібліотечна система. Нещодавно воїнам АТО для підняття бойового духу, було передано комплект книг в рамках реалізації Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна», щоб «кобзареве» слово надихало і підтримувало в складні моменти.

В центральній районній бібліотеці працює постійно діюча, ілюстративно-книжкова виставка «Воїни світла, Воїни добра», матеріали якої оновлюються відповідно до подій у зоні АТО. Гаслом цієї виставки є слова військового журналіста С.Зятьєва - «Чоловіки, брати, сини … Вашій мужності вклоняється вся Україна, весь світ. Не задумуючись про ризики для життя і здоров'я, ви впевнено вступили до українського війська – святого воїнства, яке стало на захист рідної землі. З Вами народ. З Вами і Бог!». Одним з елементів експозиції є збірник «На допомогу учасникам АТО: юридично-правові роз’яснення», підготовлений за сприяння управління культури, національностей та релігій Київської облдержадміністрації і комунального закладу Київської обласної ради «Київська обласна бібліотека для дітей», науковим редактором та відповідальним за випуск якого став генеральний директор Київської обласної бібліотеки для дітей, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України М.П. Зніщенко. Збірник містить систематизовані роз’яснення нормативно-правових актів станом на 02 червня 2015 року із бланками довідок та зразками заяв з таких актуальних питань, як: основні права та пільги військовослужбовців; грошове забезпечення військовослужбовців; надання особі статусу учасника бойових дій; пільги учасникам бойових дій; деякі особливості подання звітності та сплати єдиного внеску і податків для мобілізованих фізичних осіб – підприємців. Матеріали, представлені на розгляд читачів книгозбірні, покликані постійно інформувати про останні події на передовій. Ця виставка не залишає байдужим нікого з відвідувачів.

За сприяння районної бібліотеки, на базі якої для користувачів різних вікових категорій діють гуртки креативного рукоділля та рукотворного дива «Народна лялька», «Сузір'я», «Зоряночка», читачі, бажаючі підтримати бійців, поранених у зоні АТО, які перебувають на лікуванні у Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь», власноруч підготували для захисників обереги – ляльки-бажанниці, які покликані дати надію на швидке одужання. Ці вироби разом із листами-побажаннями передано до госпіталю бібліотекарями.

Працівники бібліотек-філіалів централізованої бібліотечної системи також активно долучаються до підтримки земляків-воїнів. Допомагають у зборі коштів та продуктів для армії, разом із користувачами на засіданнях любительських клубів та гуртків готують художні вироби і малюнки, які потім волонтерами доправляються захисникам, організовують тематичні виставки.

На жаль, війна є війна, не завжди все відбувається гладко. Ми вдячні нашим захисникам за збережені життя і мирні будні. Свято віримо, що всі воїни повернуться додому живими і здоровими. І, як сказав Президент України Петро Порошенко, «З такими козаками ми неодмінно подолаємо агресора».

Дякуючи нашим армійцям, чергову річницю такої дорогої незалежності України ми зустрічаємо вільними, сильними і нескореними.

І немає сумніву, що пам'ять про подвиги учасників антитерористичної операції золотими літерами закарбують в українську військову історію.

Тож низько вклоняємося всьому воїнству за вірність Присязі, за служіння Вітчизні, за жертовний її захист.

Слава незалежній Україні!

Героям слава!

Кiлькiсть переглядiв: 54