Жіночі постаті в історії України

2015-11-29

/Files/photogallery/8482/IMG_7904.JPG

29 листопада у Броварській центральній районній бібліотеці пройшло чергове засідання клубу “Повінь душі” на тему: «Жіночі постаті в історії України»

«... Їх породила мати-Україна,

Їх душі освятили небеса

Народу гордість: доленька-калина,

Вінець терновий і земна краса...»

— такими словами розпочала зустріч юна учасниця клубу Марина Середюк.

Бібліотекарі відділу обслуговування Ретта Н.І. та Кондратенко Т.В. розповіли про життєвий шлях жінок, які увійшли в історію України як будівничі, творчі, взірці жіночності, історичні постаті. Згадали про життя та громадську діяльність мудрої та справедливої Ольги, що вивела Русь на світову арену, про жінку-правительку Анну Романову-Галицьку, про життя Насті Лісовської — знаменитої Роксолани.

В історії української культури є чимало недосліджених сторінок, нерозкритих таємниць. Про поетесу та співачку Марусю Чурай ще в минулому ходило чимало переказів та легенд. Її пісня “Ой, не ходи, Гриць...” стала наскільки популярною, що була перекладена багатьма мовами світу.

Гості з задоволенням послухали цю пісню у виконанні Марічки Яремчук. Серед тих, хто навічно залишився в пам'яті громадян не лише України, а й інших країн світу є Марія Заньковецька, яскрава зірка української сцени, перша народна артистка України.

У високому та світлому сузір'ї діячів культури рідного народу майорить незгасним вогнем зірка Катерини Білокур, яка виписувала на своїх полотнах диво-чари української землі. У виконанні Ніни Матвієнко, яку визнано “золотим голосом України”, пролунала українська пісня.

Жінки українки завжди були добрими матерями і домашніми педагогами. Та, водночас українська жінка могла володіти зброєю і охороняти дім. От і зараз відбувається втілення українського жіночого характеру — жінки і в тилу, і в АТО допомагають чоловікам. Якщо звичний образ жінки — образ матері-берегині, захисниці домашнього вогнища, то такі дівчата, як Надія Савченко, Марія Вітер - снайпер батальйону “Донбас”, Ліза Шапошник - волонтерка, медик Євромайдану, демонструють таку міцну силу духу, що для них захист родинного вогнища трансформується у щось більш глобальне, у захист цілої країни.

Наприкінці зустрічі активна читачка та учасниця клубу Людмила Чебіна, прочитала свої ліричні вірші про кохання, про жінок.

Звичайно, ніякого універсального рецепту в української жінки не існує, просто необхідні стиль, совість і розум.

Кiлькiсть переглядiв: 0