Я - українець, і цим пишаюсь

2015-12-02

/Files/photogallery/8483/IMG_7931.JPG

З метою виховання громадянина-патріота України, утвердження любові до Батьківщини, духовності, моральності, шанобливого ставлення до національних надбань українського народу Броварською центральною районною бібліотекою для учнів 8-Б класу Броварської ЗОШ № 6 (кланий керівник – Духота Людмила Борисівна) підготовлено музично-патріотичну годину на тему: «Я українець, і цим пишаюсь!», яку провела 2 грудня 2015 року завідуюча бібліографічно-методичним відділом Кальченко О. М. Щоб зосередити увагу присутніх на важливості представленого матеріалу, захід супроводжувався озвученим тематичним відеоматеріалом.

Як і будь-яка інша держава, Україна має свої національні символи. В першу чергу, це двокольоровий прапор, синя смужка якого символізує мир, а смужка кольору пшеничного поля - достаток. Також національними символами виступають Державний герб України, і Державний Гімн України «Ще не вмерла України і слава, і воля...». Гості ознайомились з надзвичайно цікавими фактами про появу таких символів.

Учні почули змістовну розповідь Олени Миколаївни про історію виникнення патріотичних пісень та розширили свій кругозір, а також прослухали записи: «Не пора, не пора, не пора…», «Боже великий, єдиний…», «Гей, там на горі Січ іде», гайдамацьку пісню «Ми - гайдамаки!», сокільський марш «Соколи, соколи», пісню «Ой у лузі червона калина похилилася», гімн американських українців «Для України живем!», неофіційний жалобний гімн-реквієм «Пливе кача по Тисині». Завершально-підсумковою ноткою зустрічі стало прослуховування гімну України «Ще не вмерла Україна».

Пісня - це душа народу. Український народ створив багато високодуховних патріотичних пісень, які зігрівали його душу в тяжкі роки неволі, надихали на боротьбу за краще майбутнє, вселяли віру в торжество правди і добра сьогодні.

В пам'ять за загиблими Героями усіх майданів України, а також за тими, хто ніколи вже не повернеться із зони АТО на сході України, всі присутні схилили голови у скорботі та вшанували наших патріотів хвилиною мовчання.

Лейтмотивом музично-патріотичної години в Броварській ЦРБ стало усвідомлення того, що ми, громадяни України XXI століття, віримо у мирне майбуття нашої держави. Перед нами розкриваються нові горизонти тієї боротьби, яку вели наші предки, проте нашою зброєю мають стати не тільки шабля й рушниця, а освіта й знання. Як і вони, ми повторюємо священні слова, але вкладаємо в них інший, миролюбний зміст:

Душу й тіло ми положим за нашу свободу.

І покажем, що ми, браття, козацького роду.

Кiлькiсть переглядiв: 0