«Козацькій славі жити у віках».

22 жовтня в Центральній районній бібліотеці відбулася зустріч учнів 10 класу Броварської ЗОШ №3 із депутатом Броварської міської ради, головою громадської організації «Прагнення» Олегом Іваненком. Вона була приурочена до свята Покрови Пречистої Богородиці (14 жовтню), коли в нашій державі відзначається День українського козацтва, та мала назву «Козацькій славі жити у віках». Гостя було запрошено невипадково. Адже Олег Валерійович гідний нащадок козацького роду. В шістнадцятирічному віці, внаслідок нещасного випадку, отримав серйозну травму, яка призвела до тяжких наслідків. Його життя було під загрозою повного паралічу. Та саме завдяки своїй мужності й силі волі, при підтримці своїх рідних і близьких зумів перебороти недуг і повернутися до повноцінного життя.

Зустріч розпочали працівники методичного відділу ЦРБ Ольга Шаповал та Ігор Лич, які розповіли присутнім школярам про історію виникнення цього великого православного та історичного свята.

В день Покрови Пресвятої Богородиці Президент України П.Порошенко з метою вшанування мужності й героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України і військових традицій і звитяг українського народу, підписав Указ, в якому зазначено: «Встановити в Україні свято –День захисника України, яке відзначати щорічно 14 жовтня»

В ході заходу слухачі переглянули фільм «Наперекір долі: Олег Іваненко». В ньому розкриваються основні віхи життя Олега, яке розділилося на «до» та «після» травми, про те, як 16-річному юнаку вдалося не зламатися і залишитися самим собою. Учні уважно слухали живе слово героя. Олег розповів про цікаві факти особистого життя, продемонстрував нагороди та призи, отримані під час активних змагань з параолімпійського плавання, адже він встановив багато національних та світових рекордів. Він володар почесного звання «За особисті досягнення», «Людина року 2007». Школярі з увагою та цікавістю в повній тиші слухали цю неординарну людину, все життя якого боротьба із власним недугом, мужність, воля, старання. Олег Іваненко бажав донести до юнаків і дівчат головну думку, що непотрібно зважати на труднощі, а головне, вірити в себе, в свої сили - і тоді до снаги вирішити будь-які завдання.

По закінченні зустрічі гість відповів на поставленні запитання і на згадку сфотографувався з усіма бажаючими. Крім того, Ольга Іванівна згадала ще про одну славну «народну козачку», Раїсу Кириченко – знамениту українську співачку, якій 14 жовтня виповнився 71 рік. 31 жовтня 2003 року Указом Президента України «за видатний особистий внесок у справі збереження та примноження національної пісенної спадщини та багаторічну творчу діяльність» Раїсі Опанасівні присвоєно звання «Герой України» з врученням Ордена Держави. У неї не було другорядних пісень. Всі вони ставали популярними і входили в кожну домівку. Вона лауреат багатьох премій та нагород.

/Files/images/rzn_foto/IMG_0051.JPG

Відвідувачі ознайомились з виставкою літератури з історії козацтва та про героїзм нащадків козацтва під час революції гідності та АТО.

Плідною й незабутньою виявилася зустріч, яка залишила теплі почуття всіх учасників.

Кiлькiсть переглядiв: 0