• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Події
  • 2014
  • Масовий захід до 25-річчя виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан

«Поставте скибку хліба на стакан

І голову схиліть в скорботі вічній.

За тих, кого убив Афганістан,

Чиї він душі ранив і скалічів».

На виконання Указу Президента України № 329/2013 від 12.06.2013р. «Про проведення у 2014 році в Україні Року учасників бойових дій на території інших держав» та з нагоди 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан в Броварській центральній районній бібліотеці, сільських та селищних бібліотеках району заплановано низку масових заходів.

Одним з них розпочали вшанування пам’яті воїнів Афганістану. Захід «На тих Афганських рубежах»було проведено для слухачів «Університету ІІІ віку» учасниками якого є люди поважного віку, як з міста так і району. На зустріч було запрошено Ігоря Васильовича Чичканя, полковника у відставці, учасника бойових дій в Афганістані, військового історика. Ігор Васильович приймав участь у війні з першого і до останнього дня.

Слухачі уважно слухали розповідь очевидця неоголошеної війни, цікавилися достовірними фактами тогочасних подій. Безглузда війна продовжувалась 9 років і 2 місяці.

Через Афганістан пройшло громадян України:

- військовослужбовців –160 000 чоловік;

- загинуло: 3280 чоловік;

- повернулися інвалідами – 3660 чоловік;

- зникло безвісті – 80 чоловік;

Це була найжорстокіша військово-політична спецоперація СРСР в Республіці Афганістан.

Розповідаючи про Афганську війну, І.В.Чичкань звернувся до кожного з присутніх бути розважливими й терпеливими, ні за яких умов не забувати про своє велике покликання на Землі – бути Людиною. Бо ніяка ідея не варта того, щоб передчасно згасло хоча б одне життя.

Перед слухачами бібліотекарі розгорнули книжково-ілюстративну виставку «Відлуння Афганських гір».

Ця зустріч надовго залишиться в пам’яті всіх її учасників.

Кiлькiсть переглядiв: 0