• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Події
  • 2014
  • Поетичний метеор із Гоголева на українському видноколі

В читальному залі Броварської центральної районної бібліотеки відбулась Година поезії «Поетичний метеор із Гоголева на українському видноколі», присвячена 135-й річниці від дня народження Григорія Аврамовича Чупринки.

Розпочався захід віршем Г.Чупринки під назвою «До своїх»:

«…Я не співець свого народу –

Він сам поет своїх страждань…»

На Броварщині ніколи не згасне пам’ять про свого сина – яскравого і дивного поета. Ще залишились люди, котрі пам’ятають Грицька Чупринку спогадами дитинства, зберігають в своїх душах світло його поезій, по крихті збираючи все можливе про його життя та творчість.

Учні 10 класу Броварської ЗОШ №1 зацікавлено слухали біографію відомого поета-земляка, яка перепліталася з його поезією. Чупринка – лірик, лірик натхненний, лірик, навіть, у своїх полум’яних віршах і бунтівних закликах. З-поміж усіх істин, що перебрав він за своє життя, Чупринка врешті-решт, вибирає одну – красу! Поет звеличує красу життя в найменших його проявах. В підтвердження цих слів звучать вірші: «Загублений рай», «Моя кобза», «Пізні квіти». На жаль, пророча метафора поета у вірші «Пізні квіти» збулась:

«…Зацвіли квітки мої

Та перед морозами».

Його таланту судилося розквітнути і зникнути надовго в морозних сутінках репресій і мовчання.

А вірші «Льодолом» та «Метеор» є символічними, їх учні слухали, затамувавши подих.

Також присутні дізналася, що 2005 році засновано щорічну літературну премію Броварського району імені Григорія Чупринки. Вона вручається у номінаціях: проза, поезія, наукове дослідження (літературознавство або краєзнавство) представникам Броварів та Броварського району. Були названі імена її лауреатів.

Школярі, пройнявшись нелегким життєвим шляхом молодого поета, його витонченим талантом, самі змогли переконатися, що Григорій Чупринка і є поетичним метеором на українському видноколі.

Кiлькiсть переглядiв: 0