«Розкажи своїй дитині»

Про те, що видання сучасної книги у наш час є неабиякою проблемою, відомо багатьом, а якщо ця книга дитяча – то і поготів. Тож чималих зусиль довелося прикласти авторам та просто талановитим людям Броварського району, аби на світ народилася книга «Розкажи своїй дитині. Сказання, казки про міста та села Броварщини».

Її презентація відбулася 12 лютого цього року у читальній залі Броварської центральної районної бібліотеки. Ледь вмістила у собі охочих зала − стільки шанувальників прибуло на презентацію цієї дійсно унікальної книги, авторами якої є Володимир Гузій та Марія Морозенко. Це і автори, і працівники видавництва, і учні шкіл району, які ілюстрували книгу, бібліотекарі сільських (селищних) бібліотек, вчителі та почесні гості Броварської РДА завітали цього дня до ЦРБ.

Присутні зустрілися із дійсно яскравими особистостями, багатий внутрішній світ яких спонукає творити, писати, ділитися своїми думками з людьми. Це наш земляк, історик, краєзнавець Володимир Миколайович Гузій, який злагодженим творчим дуетом із Марією Миколаївною Морозенко втілили в життя ідею броварської журналістки Олени Слизюк та створили книгу про походження назв міст і сіл Броварщини. До цього творчого колективу долучилися редактори та літературні редактори видавництва, а також заслужений художник України Леонід Авакумович Гопанчук. Саме завдяки його ідеї про те, щоби книгу проілюстрували діти сільських шкіл Броварщини, видання стало особливим та унікальним. Разом із районним відділом освіти він організував конкурс малюнків, серед яких обрав найкращі. На жаль, відомий художник не дожив до народження нової книги, відійшовши у вічність у вересні 2013 року.

Генеральний директор видавничого центру «Світ успіху» Неоніла Олексіївна Струк, яка також сприяла даному виданню, виразила слова вдячності та захоплення не лише авторам, а і начальнику відділу культури Броварської РДА Ганні Павлівні Унгуряну та директору центру творчості Тетяні Григорівні Куць. Дехто з юних ілюстраторів книги, а саме Горбаченко Каріна (с. Плоске), Гаценко Вікторія (с. Гоголів), Кайда Аліна (с. Княжичі) та Демиденко Ярослава (с. Семиполки), також були присутні на презентації. Діти отримали символічні подарунки від представників РДА та екземпляри книг, у створенні яких вони брали безпосередню участь.

Броварська земля багата талановитими людьми. Особливе місце серед них належить поетам та письменникам. Сподіваємося, що дана книга знайде свого читача, не залишить байдужим того, хто вирішить її відкрити для себе. А ще маємо надію, що приклад броварчан надихне жителів інших районів Київщини та інших областей до пошукової та творчої роботи.

Кiлькiсть переглядiв: 0