• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Події
  • 2014
  • «Творив в ім’я краси, гармонії та ідеалу»
«Творив в ім’я краси, гармонії та ідеалу»

«Творив в ім’я краси, гармонії та ідеалу» − під такою назвою в Броварській центральній районній бібліотеці 19 вересня відбулася літературна година до 120-річчя від дня народження Олександра Довженка – українського прозаїка, драматурга та кінорежисера

Олександр Довженко – єдиний, чий талант, попри ідеологічний тиск, спромігся здобути визнання на світовому рівні. Його ім’я входить у всі мистецькі енциклопедії, антології світового кіномистецтва. Лауреат Міжнародного венеціанського кінофестивалю в 1934 році, лауреат двох сталінських премій та Ленінської премії, Олександр Довженко донині вражає уяву своїми роботами – глибокими і дивно точними.

«Біографія цієї людини також сповнена болю і трагізму, сподівань і надій, що розбилися, як і життя його героїв», − такими словами розпочала зустріч з учнями 11 класу Броварської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 методист ЦРБ Шаповал О.І.

В ході заходу користувачі вкотре переглянули кадри фільму «Зачарована Десна», пригадали сторінки біографії митця.

Далі бібліотекарі відділу обслуговування ЦРБ Дяченко Н.К. та Кондратенко Т.В. відкрили таємниці щоденникових записів О.Довженка, що побачили світ лише у 1990 році.

Довіряючи думки паперу, незрадливому другові, письменник розкрив такі теми життя рідного народу:

- «Доля жінки в роки війни»;

- «Жахливі картини воєнного лихоліття»;

- «Вияви національної самосвідомості і гідності українців»;

- «Викриття бюрократичної системи».

Слухачі були уважними і вдумливо сприймали розповідь бібліотекарів.

Під час бесіди було зроблено висновок, що твір «Щоденник» О.Довженка є дійсно викривальним документом, звинувачувальним актом системи того часу. В заключній частині заходу прозвучав монолог автора, як доказ високого патріотичного та незламного духу О.Довженка: «Я хочу жити на Вкраїні. Я України син, України».

На завершення літературної години школярі отримали домашнє завдання: «Поміркувати та обговорити між собою чим нині актуальні проблеми, порушені у довженківському «Щоденнику».

Кiлькiсть переглядiв: 0