Нещодавно в Броварській центральній районній бібліотеці відбулось чергове засідання клубу «Неопалима купина» на тему «Українська міфологія».

Бібліотекар відділу обслуговування Кальченко Олена Миколаївна розповіла присутнім про те, що міфологія – це сукупність міфів того чи іншого народу. Українські міфи характерні тим, що вони надзвичайно природні, пов’язані з хліборобським або пастушим побутом наших предків. Часто в наших міфах персонажам божественного походження надавалися людські імена.

Українська міфологія має нерозривний зв’язок з етнічною релігією, яку створив сам народ упродовж тисячолітнього побуту на своїй землі засобами рідної мови, рідної пісні, рідної символічно-образної системи. Цікавою була розповідь про українську релігійну міфологію, про чоловічі та жіночі божества, а саме: Сварога і Перуна, Рад і Рожаниці, Світовида і Дажбога, Хорса і Стрибога, Велеса і Дану, Купайла і Ярила, Триглава і Коляду, Ладу і Числобога.

Засідання клубу продовжила завідуюча відділом обслуговування Ковальчук Валентина Миколаївна, яка зосередила увагу присутніх на духовних силах. Вона розповіла, що дух – безтілесна невидима сутність (істота), яка іноді може показуватися людині, оскільки духи перебувають у постійній взаємодії з людиною і визначають її душевний і психічний стан. Духи поділяються на злих і добрих, адже Добро і Зло, яке приносять духи, визначається не стільки природою самих духів, скільки їхньою роллю в даній ситуації, яка визначається ставленням до них людини. Цікавою була розповідь про домовика, лісовика, водяника, русалок, перелесника, берегиню, чорта. Релігія завжди є способом духовного пізнання людини її розвитку з духовними сутностями рідного народу та рідної природи, а рідна мова надає їм рідних імен. Українська міфологія багата на образи, наповнена силою-силеною духовних істот. Багатство духовних образів свідчить про багатство духовної культури народу. Дослідження української релігійної міфології продовжується.

Члени клубу познайомилися з виставкою літературних видань під назвою «Дохристиянські вірування українського народу». Обговорення теми продовжилося за традиціями чаювання, де члени клубу ділилися своїми враженнями.

Голова Ради бібліотечного активу Броварської ЦРБ Людмила Чебіна

Кiлькiсть переглядiв: 0