У читальній залі Броварської центральної районної бібліотеки відбулося чергове засідання клубу «Неопалима купина» на тему «Українська народна іграшка».

Бібліотекар відділу обслуговування Кальченко О.М. розповіла присутнім про те, що іграшки кожного народу мають свої педагогічні, художні й технічні традиції. В Україні вони характеризуються інтернаціональністю, оскільки наша держава різноманітна за етнографічним складом. Предметом спеціального дослідження народна іграшка стала лише в кінці ХІХ – на початку ХХ ст. а на теренах України вперше у VI – IV ст. до н.е. у Північному Надчорномор’ї. Це були фігурки людей, тварин, моделі предметів побуту і засобів пересування, вироблені з глини, воску, кістки, металу.

Найвідоміші місця виготовлення сучасних народних іграшок – це Прикарпаття (Косів, Кути), Львівщина (Яворів, Стара Сіль), Полтавщина (Опішня, Хомутець), Дніпропетровщина (Петриківка) та Волинь. Ведуча детально та цікаво розповіла про методику виготовлення та особливості розпису кожної регіональної іграшки, звернула увагу присутніх на їхнє поєднання кольорів та різноманітність за формою і призначенням.

Цікавим був виступ майстрині гуртка креативного рукоділля «Народна лялька-мотанка» Сидоренко С.Л. Її захоплююча розповідь про унікальність та творче виготовлення кожної народної ляльки не залишила байдужим жодного з гостей бібліотеки. Набула уваги присутніх і одноіменна тематична виставка літератури та іграшок.

Сьогодні дуже важливо зберігати вироби народного мистецтва, народного ремесла, створювати музеї народної творчості, вивчати і розвивати художній досвід предків. Адже речі, вироблені серцем, розумом, творчістю попередніх поколінь, уособлюють духовність родини, нації, засвідчують неперервність культурного буття українського народу.

Щирим і змістовним було спілкування учасників заходу. Закінчилося засідання активним обговоренням та обміном думками і враженнями щодо теми заходу.

Запрошуємо усіх бажаючих до клубу «Неопалима купина».

Кiлькiсть переглядiв: 0